Brembo: wyniki finansowe za H1 2018 | MOTOFAKTOR

Brembo: wyniki finansowe za H1 2018

person Adrian Januszkiewicz 27/07/2018

Zarząd firmy Brembo pod przewodnictwem Alberto Bombassei przeanalizował i zatwierdził półroczne wyniki Grupy do dnia 30 czerwca 2018 r.

Skonsolidowane przychody netto Brembo Group wyniosły 1 339,7 mln euro w pierwszej połowie 2018 r., co stanowi wzrost o 6,1% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przy podobnym kursie wymiany dochody wzrosły o 10,1%.

 

Prawie wszystkie segmenty rynku, w których Grupa prowadzi działalność pozytywnie, przyczyniły się do wyników okresu sprawozdawczego: segment samochodów wzrósł o 6,9%, motocykli o 2,7%, a pojazdów użytkowych o 10,5%. Sektor wyścigowy odnotował spadek o 6,6%.

 

Na poziomie geograficznym sprzedaż we Włoszech zmniejszyła się nieznacznie o -3,2%, podczas gdy w Niemczech sprzedaż wzrosła o 11%, we Francji o 20,7%, a w Wielkiej Brytanii o 6,8%.

 

Sprzedaż na rynku azjatyckim nadal odnotowywała wzrost: w Indiach o 13,3% (+ 26,7% według podobnego kursu wymiany), a w Chinach o 15,5% (19,6% według podobnego kursu wymiany). Jednak w Japonii odnotowano spadek sprzedaży o 13% (-11,9% według podobnego kursu wymiany).

 

Rynek północnoamerykański (Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada) zmniejszył się o 6,6%, ale odnotował wzrost o 3,4% po podobnym kursie wymiany walut. Rynek południowoamerykański (Brazylia i Argentyna) zmniejszył się o 6,4%, jednak odnotował wzrost o 18,8% przy podobnym kursie wymiany.

 

Marża EBITDA była na poziomie 19,4% do 259,9 mln euro i wzrosła o 1,7% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Za to marża EBIT wyniosła 13,9% do 186,1 mln euro i spadła o 1,6% w stosunku do I półrocza 2017.

Chcieliśmy rozpocząć sesję Rady Dyrektorów od wspomnienia człowieka, który miał ogromny wpływ na światowy rynek motoryzacyjny. Dla mnie osobiście śmierć Sergio Marchionne jest stratą przyjaciela oraz niezwykłego menedżera. Wyniki Brembo osiągnięte w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. potwierdzają naszą zdolność do konkurowania na zmieniających się międzynarodowych rynkach. Zachęca nas to do kontynuowania z nową energią zapowiadanych ostatnio planów przemysłowych. Nowe zakłady przyczynią się do zwiększenia globalnej zdolności produkcyjnej naszej Grupy i zagwarantują, że będziemy gotowi wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu naszych głównych klientów na coraz bardziej innowacyjne produkty. Pomimo naszego zadowolenia z tych wyników, musimy zachować czujność wobec rosnących napięć handlowych i rozwoju międzynarodowej sytuacji geopolitycznej. Alberto Bombassei prezes Brembo
Wśród pozytywnych wniosków, które wypływają z zatwierdzonych dzisiaj wyników, ważne jest podkreślenie dobrego wzrostu przychodów, osiągniętego pomimo niekorzystnego scenariusza zmian kursów walutowych. Potwierdza to zdolność Brembo do korzystania z możliwości biznesowych na różnych segmentach rynku, na których jesteśmy obecni. Chciałbym również podkreślić znaczące wygenerowanie środków pieniężnych, które umożliwiło zmniejszenie naszego poziomu zadłużenia finansowego w porównaniu z poprzednim okresem sprawozdawczym, pomimo podjętych znaczących inwestycji i dywidend wypłaconych w pierwszej połowie roku. Nowe zakłady w Chinach, Polsce i Meksyku działają na pełnych obrotach i do końca roku powinny zrealizować założony plan. Matteo Tiraboschi wiceprezes Brembo

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).