BorgWarner wśród najlepszych firm przyjaznych kobietom | MOTOFAKTOR

BorgWarner wśród najlepszych firm przyjaznych kobietom

person Adrian Januszkiewicz 22/11/2021

Firma BorgWarner znalazła się na liście "Najlepszych firm na świecie przyjaznych kobietom" magazynu "Forbes".

BorgWarner uplasował się na 103. miejscu na 300 czołowych w branży wyróżnionych w roku inauguracyjnym przyznawania nagrody.

 

BorgWarner jest niezwykle dumny z tego, że otrzymał to wyróżnienie od Forbesa i zajmuje pozycję w najlepszych w kraju firmach obejmujących kobiety – powiedziała Felecia Pryor, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. zasobów ludzkich w BorgWarner – Dzięki naszym inicjatywom dotyczącym różnorodności, równości i integracji poczyniliśmy wielkie postępy w tworzeniu środowiska, które wzmacnia i wspiera kobiety, i mamy zaszczyt być miejscem, w którym kobiety czują się doceniane i naprawdę chcą pracować.

 

BorgWarner wdrożył kilka kluczowych programów wspierających kobiety, w tym program Women in Leadership (WIL) oraz Women in Science and Engineering (WISE). Celem programu WIL jest umożliwienie kobietom wspólnego spotykania się i dzielenia się między sobą pomysłami oraz rozwijania sieci kobiet, zarówno w firmie, jak i poza nią. WISE ma na celu wspieranie osobistego i zawodowego rozwoju kobiet pracujących w dziedzinach STEM.

 

Oprócz tych wdrożonych programów, kierownictwo BorgWarner kładzie duży nacisk na znaczenie DEI w całej firmie na całym świecie. Jak podano w raporcie firmy 2021 o zrównoważonym rozwoju, kobiety w firmie uzyskały 98,7% wynagrodzenia otrzymywanego przez ich męskich odpowiedników, podczas gdy 22,2% członków zarządu to kobiety, 23,1% członków zarządu strategii to kobiety, a 14,6% liderów firmy to kobiety.

 

Lista sporządzona przez Statista obejmuje 85 000 kobiet z 40 krajów. Wszystkie ankiety były anonimowe, co pozwalało uczestniczkom na otwarte dzielenie się swoimi opiniami. Respondentki poproszono o ocenę wyników swoich pracodawców pod kątem kryteriów związanych z płcią oraz ich chęci polecenia pracodawcy innym. Poproszono je także o ocenę innych pracodawców w swoich branżach. Ponadto Statista poprosił respondentki o ocenę firm w oparciu o ich odpowiedzialność korporacyjną, kampanie marketingowe i postrzeganie społeczne w odniesieniu do równości płci. Ostateczna lista obejmuje 300 firm, które otrzymały najwięcej rekomendacji i mogą pochwalić się najbardziej zróżnicowanymi pod względem płci zarządami i stanowiskami kierowniczymi.

 

Pełna lista jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).