BorgWarner finalizuje przejęcie Delphi Technologies | MOTOFAKTOR

BorgWarner finalizuje przejęcie Delphi Technologies

person Adrian Januszkiewicz 5/10/2020

Spółka BorgWarner Inc. ogłosiła w piątek 2 października 2020 sfinalizowanie przejęcia Delphi Technologies.

Oczekuje się, że połączenie spółek BorgWarner i Delphi Technologies wzmocni produkty, możliwości i skalę BorgWarner w zakresie elektroniki i energoelektroniki, tworząc lidera w dziedzinie zelektryfikowanych systemów napędowych, który zdaniem BorgWarner będzie dobrze przygotowany do odniesienia korzyści z przyszłej migracji napędów.

Z przyjemnością ogłaszamy finalizację przejęcia spółki Delphi Technologies. Dzięki temu połączeniu spółka BorgWarner zajęła jeszcze lepszą pozycję, z bogatszym asortymentem wiodących w branży produktów i systemów napędowych dla pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Spodziewamy się, że wzmocni to również naszą działalność w dziedzinie pojazdów użytkowych i rynku wtórnego. Witamy kolegów z Delphi Technologies na całym świecie w zespole BorgWarner i jesteśmy podekscytowani możliwościami, które wspólnie zyskaliśmy, aby reagować na trendy rynkowe w kierunku elektryfikacji. Jestem dumny z naszych pracowników na całym świecie, którzy przyczynili się do rozwoju firmy, w tym z naszych zespołów planowania integracji, ponieważ stawiliśmy czoła pandemii i stworzyliśmy solidne podstawy do bezproblemowej integracji. Mam głębokie przekonanie, że wykorzystamy to, co naszym zdaniem jest istotną korzyścią z tego połączenia dla naszych akcjonariuszy, klientów i dostawców. Frédéric Lissalde prezes i główny dyrektor BorgWarner

Istotne korzyści strategiczne i finansowe:

Przewiduje się, że połączenie BorgWarner i Delphi Technologies:

 

  • wzmocni produkty, możliwości i skalę BorgWarner w zakresie elektroniki i energoelektroniki, tworząc lidera w dziedzinie zelektryfikowanych systemów napędowych, który zdaniem BorgWarner będzie dobrze przygotowany do odniesienia korzyści z przyszłej migracji napędów. Delphi Technologies oferuje wiodące w branży technologie i talenty w zakresie energoelektroniki, z ugruntowaną bazą produkcyjną, dostawczą i kliencką. Połączona firma ma zaoferować klientom pakiet zintegrowanych i samodzielnych ofert produktów energoelektronicznych (w tym falowniki wysokonapięciowe, konwertery, pokładowe urządzenia ładujące i systemy zarządzania akumulatorami) oraz możliwości (w tym oprogramowanie, integrację systemów i zarządzanie termiczne).
  • wzmocni działalność BorgWarner w sektorach pojazdów spalinowych, użytkowych i rynku wtórnego. Bogata oferta produktów firmy Delphi Technologies w zakresie napędów spalinowych ma uzupełniać innowacyjne portfolio firmy BorgWarner, które koncentruje się na czystych technologiach zwiększających wydajność i osiągi nowoczesnych pojazdów spalinowych. Dodanie wyników działalności Delphi Technologies w sektorze pojazdów użytkowych i rynku wtórnego zapewniać ma większą równowagę między pojazdami lekkimi, pojazdami użytkowymi i rynkiem wtórnym.

 

Klienci z rynku wtórnego na całym świecie mają nadal korzystać z bogatej oferty części zamiennych o jakości oryginału, usług, narzędzi diagnostycznych i wyposażenia testowego firm BorgWarner i Delphi Technologies. Jako marka BorgWarner, Delphi Technologies Aftermarket ma utrzymać swoją tożsamość marki, a klienci na całym świecie będą mogli polegać na swoich zaufanych kontaktach w zakresie sprzedaży i obsługi klienta.

 

Finalizacja transakcji ma nastąpić po uzyskaniu zgody akcjonariuszy Delphi Technologies, otrzymaniu wymaganych zezwoleń organów nadzoru, spełnieniu określonych warunków dotyczących zadłużenia Delphi Technologies oraz spełnieniu lub odstąpieniu od zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji. W związku z zamknięciem tej transakcji, akcje zwykłe Delphi Technologies mają przestać być przedmiotem obrotu na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).