Bateria elektrycznego Chevroleta Bolt może wywołać pożar | MOTOFAKTOR

Bateria elektrycznego Chevroleta Bolt może wywołać pożar

person Joanna Piszcz 23/08/2021

General Motors wycofuje do naprawy kolejne modele samochodu  elektrycznego Chevrolet Bolt z powodu fabrycznej wady baterii. Usterka grozi pożarem.

General Motors poinformował, że rozszerza akcję wycofania do naprawy samochodu elektrycznego Chevroleta o kolejne modele z lat 2019 i 2020-2022, w tym Bolt EUV. Akumulatory dostarczane do tych pojazdów mogą mieć dwie wady fabryczne w ogniwie akumulatora, co zwiększa ryzyko pożaru.

 

GM deklaruje, że wymieni wadliwe moduły akumulatorów na nowe, co wiąże się z dodatkowymi kosztami w wysokości około 1 miliarda dolarów.

 

Wadliwe baterie dostarcza koncernowi firma LG z zakładów produkcyjnych w Korei. GM i LG pracują nad usunięciem przyczyny usterek. Natomiast koncern GM wystąpi do LG o zwrot kosztów akcji naprawczej.

 

GM zalecia właścicielom Boltów, aby ładowali baterie do maksimum 90 proc. ich pojemności, a samochody ze względów bezpieczeństwa parkowali poza zamkniętymi pomieszczeniami.

 

Źródło: General Motors

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).