Automotive Parts Expo 2018 – relacja Motofaktor.pl | MOTOFAKTOR

Automotive Parts Expo 2018 - relacja Motofaktor.pl

person Joanna Piszcz 18/11/2018

Automotive Parts Expo towarzyszyło targom Warsaw Motor Show, które odbyły się w dniach 16 - 18 listopada w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Aston Martin, Tesla, Lexus, Mercedes-Benz, Peugeot, Jeep oraz Toyota prezentowały swoje premiery podczas Warsaw Motor Show. W tym roku organizatorzy postawili na elektromobilność, dlatego pierwszy raz w Polsce odwiedzający mogli zobaczyć Teslę Model 3. Szerszej publiczności zaprezentowany został także polski samochód elektryczny – Triggo. Goście targów mogli także zobaczyć samochody koncepcyjne Syrena i Warszawa.

 

Warsaw Motor Show towarzyszyły targi Automotive Parts Expo. Opisy wybranych stoisk prezentujemy w porządku alfabetycznym.

Bizol

„Przygotowaliśmy prezentację składającą się z olejów samochodowych, chemii warsztatowej, prezentujemy także maszynę do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Nasze najnowsze produkty to przede wszystkim maszyna do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach biegów. Prezentujemy także spraye warsztatowe z nowymi, wielofunkcyjnymi głowicami typu Cobra” – mówił Kamil Błażej z firmy Bizol Polska.

 

Głowice nie posiadają zdejmowanej pokrywki, są wyposażone w zginaną, na stale założoną sztywną rurkę, którą wystarczy podnieść, aby precyzyjnie aplikować środek wąskim strumieniem. Spray działa w każdej pozycji, także „do góry nogami”, a sztywna rurka pozwala dozować produkt, również w trudno dostępne miejsca, gdzie tradycyjny wężyk się zwijał i nie było możliwości jego podtrzymania. Szeroki, antypoślizgowy przycisk umieszczony został w zagłębieniu, co zapobiega przypadkowemu rozpyleniu środka, gdy opakowanie upadnie przyciskiem, np. na podłogę.

Bizol

Goodyear

„Prezentujemy trzy obszary naszej działalności – opony Goodyear, Dunlop, Fulda, Dębica i Sava, czyli całe portfolio naszych opon do samochodów osobowych, poza tym opony motocyklowe, a także naszą sieć franczyzową, czyli Premio Opony Autoserwis, która skupia 145 warsztatów w Polsce. Co sezon, czy co dwa sezony wprowadzamy nowości w kategorii opon do samochodów osobowych” – wyjaśniał Robert Krzowski z firmy Goodyear.

Goodyear

Italcom

Firma prezentowała się na targach po raz pierwszy, głównie w formie prezentacji multimedialnych oraz katalogów. „Po raz pierwszy w Polsce prezentujemy system permanentnej analizy spalin w warunkach drogowych, który pozwala określić stopień zanieczyszczenia spalin samochodowych np. przy wjeździe do miasta. Druga ciekawa rzecz – także po raz pierwszy w Polsce – bezdotykowy system pomiaru geometrii Argos włoskiej firmy Cemp” – opowiadał Grzegorz Kazimierski, prezes zarządu Italcom. Dystrybutor prezentował także inne rozwiązania dla warsztatów samochodowych – nowoczesne moduły mebli warsztatowych, urządzenia do czyszczenia filtrów DPF, stacje klimatyzacji.

Italcom

Lerg

Firma Lerg prezentowała na stoisku swoją markę Polfill. „Prezentujemy produkty, który na bieżąco wprowadzamy do sprzedaży. Są to podkłady, lakiery, szpachlówki, środki ochrony karoserii. Nowością jest szpachlówka z włóknem węglowym. Mamy też od niedawna w swojej ofercie baranka w sprayu, czyli środek ochrony karoserii. Prezentujemy też trzy lakiery bezbarwne: Standard do lakierowania starych powłok samochodowych, Classic i Superior przeznaczony do lepszych samochodów” – mówiła Bożena Chrapisińska, menedżer ds. sprzedaży detalicznej i hurtowej.

Lerg

Marwis

Polski producent urządzeń czyszcząco – myjących oraz środków chemicznych do mycia i odtłuszczania detali oraz części przemysłowych, prezentował myjki warsztatowe. „Nowością w naszej ofercie jest urządzenie do regeneracji filtrów DPF. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody wypalania, czyszczenie DPF przy użyciu nowego urządzenia trwa około 40 minut i polega na płukaniu osadów i zanieczyszczeń z filtra” – wyjaśniał Marcin Wiśniewski z firmy Marwis.

Marwis

Moto-Profil

Motywem przewodnim stoiska firmy Moto-Profil i sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis były auta wyścigowe. „Prezentujemy samochody rajdowe, które w ciągu roku startują w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pokazujemy Toyotę Starlet GT Turbo Łukasza Kopca, który w tym roku został wicemistrzem Polski w swojej klasie. Mamy także Peugeota 106 Maxi Michała Tochowicza, który także święcił tryumfy. Dodatkowo pokazujemy rajdowe Subaru, które na co dzień pilotuje Maciej Wisławski” – mówiła Natalia Piskorz z firmy Moto-Profil.

 

„Skupiamy się także na prezentacji oferty części samochodowych, informujemy gości stoiska, że można je kupić u naszych partnerów, prezentujemy także naszą sieć warsztatów ProfiAuto Serwis. Jednym z głównych punktów naszego stoiska jest skaner interaktywny, który prześwietla samochód i pokazuje, jakie części zamienne zostały w nim zamontowane, zawiera także informacje techniczne dotyczące eksploatacji części zamiennych” – dodała Natalia Piskorz.

Moto-Profil

Multi-Chem

Polski producent lakierów samochodowych marki Profix, specjalizujący się w systemach doboru koloru, przygotował kilka interaktywnych propozycji dla odwiedzających stoisko, które podzielone na kilka stref. „Mamy pokazy lakiernicze, czyli prezentacje naprawy lakieru samochodowego od „a” do „z”. Przygotowaliśmy także pokazy naszych kolorystów, którzy wyposażeni w spektrofotometry prezentują nasze systemy doboru koloru, zdradzają tajniki pracy w warsztatach lakierniczych” – mówił Rafał Cieśla, menedżer ds. marketingu w firmie Multi-Chem.

 

Firma przygotowała także pokazy auto detailingu oraz napraw renowacyjnych. Nie brakowało nowości produktowych. „W tym roku wprowadziliśmy do naszej oferty dwa nowe spektrofotometry, z bardzo ciekawą funkcją dobarwiania – czyli już nie tylko możemy szybko odnaleźć właściwy kolor w bazie, ale też bez znajomości tajników pracy kolorysty, możemy poprawić recepturę. Oznacza to, że dla starszych samochodów, do których już nie ma dokumentacji, bez problemu dobierzemy idealnie pasujący kolor. Mamy też szereg nowych produktów, które umożliwiają wykonanie renowacji w ciągu jednego dnia, bez pogorszenia jakości usługi” – dodał Rafał Cieśla.

Multi-Chem

Negotti

Negotti jest producentem wycieraczek i ramion do szyb samochodowych. Firma dostarcza produkty do niemal wszystkich modeli samochodów osobowych występujących na europejskim rynku. „Nasza oferta to wycieraczki płaskie do wszystkich typów samochodów. Nowością są wycieraczki z wbudowanych spryskiwaczem dedykowane do Citroena Cactusa. Trendem w motoryzacji jest produkcja coraz bardziej unikatowych rozwiązań. Przeniesienie spryskiwacza z maski samochodu do wycieraczek powoduje, że wzrasta skuteczność oczyszczania szyby w samochodzie” – opowiadał Tomasz Markowski z firmy Negotti.

Negotti

Polcar

Dystrybutor specjalizujący się w częściach nadwozia, prezentował się na stoisku swojego partnera handlowego. „Prezentujemy całą naszą ofertę, ale nie do końca jest to nasze stoisko. Polcar jako jedyna już chyba firma w Polsce, działa poprzez swoich lokalnych dystrybutorów. Nie zaopatrujemy, z wyjątkiem niewielkiego obszaru w rejonie Wólki Kosowskiej, bezpośrednio warsztatów samochodowych, ale na niemal 99 proc. obszaru Polski robią to nasi dystrybutorzy. I właśnie tu obecni jesteśmy z naszą ofertą na stoisku jednego z nich – firmy Carsen. Jest to dystrybutor, który oferuje tylko nasze części, oferta jest tożsama z naszą ofertą, posługuje się naszymi katalogami – klienci Carsena otrzymują wszystko to, co nasi bezpośredni klienci” – wyjaśniał Andrzej Senkowski, prezes i założyciel firmy Polcar.

Polcar

Union Parts

Producent tarcz hamulcowych marki Rotinger prezentował przegląd swojej oferty. „W ofercie posiadamy głównie tarcze hamulcowe tunningowane – nawiercane i nacinane – do samochodów osobowych. Zapewniamy pokrycie około 95 proc. rynku. Nasze tarcze mają innowacyjną powłokę galwanizowaną, którą oferujemy w standardzie. Oferujemy również gładkie tarcze hamulcowe. Chcemy przekazać zwiedzającym, że jest to polska firma, budować świadomość marki na rynku i przekonać, że polski produkt może być konkurencyjny dla marek globalnych” – mówił Krzysztof Landala z firmy Union Parts.

Union Parts

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).