Auto Nostalgia 2023 już w ten weekend! | MOTOFAKTOR

Auto Nostalgia 2023 już w ten weekend!

person Adrian Januszkiewicz 17/04/2023

Targi pojazdów zabytkowych Auto Nostalgia - najstarsza tego typu impreza w Polsce - tym razem odbędą się 22 i 23 kwietnia w Warszawie na terenie EXPO XXI.

 

Nie ma wątpliwości, że inwestowanie w klasyczną motoryzację staje się coraz popularniejsze, zwłaszcza w obliczu rosnących cen niemal wszystkiego. Jednak znalezienie wiekowego samochodu bądź motocyklu w dobrym stanie, to spore wyzwanie. Dobrą okazją do sprawdzenia kilkudziesięciu ofert w jednym miejscu i czasie będą nadchodzące targi pojazdów zabytkowych – Auto Nostalgia.

Tych samochodów więcej nie będzie!

Wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć swój kapitał, przed galopującą inflacją. Można nabyć złoto, można inwestować w sztukę, albo można nabyć zabytkowy pojazd. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych opcji, dobrze zachowany klasyk nie musi tylko ładnie wyglądać i ozdabiać garaż. Wycieczka po mieście kilkudziesięcioletnim samochodem to gwarancja przygody oraz wielu obracających się głów i uśmiechów na twarzach przechodniów. A takich pojazdów już więcej nie powstanie. Dlatego ich ceny sięgają nieraz astronomicznych kwot. Nie brakuje jednak miłośników i kolekcjonerów polujących na najlepsze perełki.

Kilkadziesiąt ofert w jednym miejscu

Każdy kto szuka samochodu, obojętnie czy rocznikowo dość młodego, czy podchodzącego już pod zabytek, boryka się z jednym problemem. Ogłoszenia rozsiane są po całej Polsce i aby osobiście zobaczyć pojazd nieraz trzeba pokonać setki kilometrów. A nie zawsze rzeczywistość pokrywa się z tym, co było widoczne na zdjęciach. Targi pojazdów zabytkowych rozwiązują ten problem. W jeden weekend, w tym samym miejscu, będzie można obejrzeć kilkadziesiąt samochodów wystawionych na sprzedaż. Część z nich zaprezentują wystawcy indywidualni, zatem pojawi się okazja do osobistej rozmowy z właścicielem, wypytania o wszelkie szczegóły, a także… do negocjowania cen!

Matra, Wołga, Maserati…

Sama Giełda Klasyków zaprezentuje ponad 30 aut do kupienia. A wśród nich? Na przykład Talbot Matra Rancho z 1980 roku sprowadzany ze Szwecji, gdzie była jednym z zaledwie trzech zarejestrowanych egzemplarzy. Pojawi się też legenda budząca niegdyś strach wśród dzieci, czyli Wołga, choć nie czarna, a szara. A jeśli ktoś chce się poczuć jak włoski mafioso, powinien się przyjrzeć ich Maserati Quattroporte III z 1981 roku. Z kolei ci, którzy celują w jeszcze starsze roczniki, z pewnością zwrócą uwagę na Renault Freres z 1906 roku. Jedno jest pewne – każdy, kto marzy o własnym klasyku, czy to po prostu z pasji do motoryzacji, czy w kontekście inwestycji, na Auto Nostalgii znajdzie ciekawe dla siebie oferty. Przedziały cenowe zaczynać się będą od kilkudziesięciu tysięcy złotych, a kończyć na ich setkach.

Otwarcie sezonu klasyków w Warszawie

Giełda Pojazdów Zabytkowych to tylko część całej wystawy podczas tegorocznej Auto Nostalgii. Nie zabraknie też klubów, muzeów czy reprezentantów rajdów. Pojawi się m.in. Porsche Club Poland obchodzący w tym roku swoje 20-lecie, Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, Muzeum Tamtelata, Muzeum Biała Olecka, Rajd Koguta oraz Złombol. Każdy kto odwiedzi targi, na kilka godzin przeniesie się do innego, dawnego świata, wypełnionego motoryzacją z duszą.

 

Termin: 22-23 kwietnia 2023

 

Miejsce: EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

 

Bilety

 

Informacje o wydarzeniu

 

Źródło: Grupa MTP

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).