ATP i SAG łączą siły | MOTOFAKTOR

Autoteile Pöllath (ATP) i Swiss Automotive Group (SAG) postanowili połączyć siły pod przewodnictwem SAG, szczególnie w obszarze zakupów i handlu elektronicznego.

Ugruntowany model biznesowy ATP i jego lokalizacji w Pressath (magazyn i dystrybucja) oraz Kirchenthumbach (administracja) pozostaną niezmienione. Bezpośrednie zakupy od producentów części będą dokonywane za pośrednictwem nowo założonej szwajcarskiej firmy AT Sourcing AG, aby optymalnie wykorzystać potencjał synergii przy zakupach.

 

Uzgodnione podwyższenie kapitału przez SAG ma stanowić długoterminowe rozwiązanie finansowe dla Grupy ATP i umożliwić jej dalszy rozwój na rynku online.

 

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji i innym warunkom zamknięcia.

O ATP-Autoteile Pöllath

ATP Auto-Teile-Pöllath Handels GmbH jest wiodącym europejskim dostawcą części samochodowych i specjalizuje się w ich internetowej sprzedaży oraz części zużywających się, a także akcesoriów samochodowych. W 2018 r. ATP wygenerowało przychody w wysokości ok. 110 mln euro z ok. 450 pracownikami. ATP-Autoteile stał się pierwszym sklepem eBaya w Niemczech, który uzyskał w 2018 roku specjalną ocenę czterech milionów punktów ratingowych. To sprawia, że ATP-Autoteile jest najsilniejszym sprzedawcą detalicznym eBaya w Niemczech i jednym z jego trzech największych dostawców w Europie.

O Swiss Automotive Gruppe (SAG)

SAG jest ogólnoeuropejskim sprzedawcą detalicznym dla branży B2B części do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. W 2018 r. SAG osiągnęła przychody w wysokości ok. 900 milionów CHF z ok. 3200 pracowników w ponad 180 lokalizacjach. Firma SAG została założona w 2009 r. w wyniku połączenia dwóch rodzinnych firm Derendinger AG (założona w 1930 r.) i Metraux Services SA (założona w 1967 r.).

 

Źródło: Swiss Automotive Group

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).