Michelin i AS 24 łączą siły w celu wdrożenia Fleet Diag 24 | MOTOFAKTOR

Michelin i AS 24 łączą siły w celu wdrożenia Fleet Diag 24

person Redakcja 3/03/2020

Michelin i AS 24 połączyły siły w celu wprowadzenia na rynek i testowania rozwiązania Fleet Diag 24[1].

Celem usługi, formalnie wprowadzanej na rynek przez AS 24, jest ułatwienie i optymalizacja utrzymania opon dzięki automatycznej kontroli ciśnienia i zużycia, zapewniającej prawidłowy stan opon przy każdej wizycie serwisowej; rozwiązanie nie wymaga interwencji kierowcy ani zarządcy floty i wprowadzane jest w interesie bezpieczeństwa ruchu oraz oszczędności zasobów naturalnych.

 

Główne korzyści płynące z zastosowania systemu Fleet Diag 24 to:

 

  • Bezpieczeństwo i spokój ducha,
  • Zapewnienie zgodności z przepisami,
  • Optymalizacja serwisu ogumienia,
  • Mniejsze spalanie.

Integralnym elementem rozwiązania Fleet Diag 24 jest Michelin QuickScan, wydajny, łatwy w użyciu i przystosowany do pracy w każdych warunkach pogodowych system opracowany dla maksymalizacji trwałości opon.

 

Urządzenie to, opracowane przez Michelin samodzielnie, obsługuje wszystkie rodzaje pojazdów ciężkich (ciężarówki, ciągniki siodłowe, naczepy), niezależnie od marki opon. Przy jego konstruowaniu dokonano zgłoszenia ponad 15 patentów.

Michelin QuickScan

Nowe narzędzie Michelina oferuje następujące funkcje:

 

  • Automatyczny pomiar zużycia opon niezależnie od pogody (deszcz, śnieg, itp.), dzięki zastosowaniu skanerów magnetycznych.
  • Pomiar ciśnienia w oponach za pomocą odbiornika radiowego podłączonego do skanera (wprowadzenie jesienią 2020 r.).

System jest dostarczany w postaci zestawu, w skład którego wchodzi:

 

  • Identyfikator RFID[2] mocowany do podwozia pojazdu w celu identyfikacji.
  • Nakrętki na wentyl mocowane do felgi (dostępne jesienią 2020 r.), służące do monitorowania ciśnienia w oponach.

 

Poza powyższym zestawem podstawowym dostępny będzie także szereg flotowych narzędzi diagnostycznych, w tym tworzenie raportów opracowanych we współpracy z zarządcami flot (zużycie opon, wykrycie zbyt niskiego ciśnienia, liczba niewykrytych pojazdów…) oraz zalecenie ewentualnie wymaganych działań naprawczych opracowanych przez ekspertów z firmy Michelin (np. przekręcić oponę na feldze, bezzwłocznie wymagana konserwacja opon).

 

Rozwiązanie to jest dodatkową usługą proponowaną przez AS 24 swoim klientom, poszerzającą zakres usług dedykowanych firmom z branży transportu drogowego.

To rozwiązanie doskonale wpisuje się w dewizę promowania zrównoważonego transportu firmy Michelin, stanowiąc innowacyjne rozwiązanie sieciowe na rzecz bezpiecznego, bardziej wydajnego transportu, który jest jednocześnie bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Dzięki rozległości sieci stacji serwisowych AS 24, nasze partnerstwo z tą firmą stanowi dla nas ogromną szansę na przedstawienie naszych innowacji zarządcom flot transportu drogowego. Pascal Zammit Connected Mobility Director, Michelin
Firma AS 24 jest szczęśliwa móc udostępnić system Fleet Diag 24, opracowany we współpracy z Michelinem, profesjonalistom z branży transportu drogowego. Proponowany system diagnostyki opon umożliwia naszym klientom maksymalne wykorzystanie czasu spędzanego w naszych stacjach obsługi i zwiększenie bezpieczeństwa ich flot. Jego wprowadzenie na rynek jest kolejnym wkładem firmy AS 24 w cel, jakim jest ułatwianie codziennego życia profesjonalistom z branży transportu drogowego poprzez ogólnodostępne, przyjazne użytkownikom usługi oraz innowacyjne rozwiązania. Manuel Olivier prezes, AS 24

 

[1] Dostępne od marca 2020 r. w trzech stacjach serwisowych we Francji: Nantes Sud MIN (44), Clermont-Ferrand (63), Sainte-Marie-de-Cuines (73)

[2] Radio Frequency Identification Device (Urządzenie do identyfikacji radiowej).

 

Źródło: AS 24

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).