Arnott rozszerza ofertę o kolejne produkty | MOTOFAKTOR

Arnott rozszerza ofertę o kolejne produkty

person Adrian Januszkiewicz 11/03/2022

Firma Arnott rozszerza w marcu asortyment produktów o trzy nowe czujniki poziomu, dwa amortyzatory, a także dwa bloki zaworowe.

Czujniki poziomu

Czujniki poziomu, lub inaczej poziomice, marki Arnott zbudowane są z ruchomego bądź stałego ramienia oraz potencjometru wysyłającego sygnał do sterownika pojazdu. Dzięki nim możliwe jest utrzymywanie stałego prześwitu zawieszenia, a także właściwej wysokości świecenia lamp przednich. Poziomice podlegają normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu, a dodatkowo są narażone na uszkodzenia mechaniczne, wodę i sól z racji swej zabudowy w elementach zawieszenia. Czujniki poziomu Arnott są bezpośrednimi zamiennikami podzespołów OE.

Amortyzatory

Wysokiej jakości amortyzatory Arnott zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić stabilność, doskonałe prowadzenie oraz komfort kolumn OE bez konieczności zewnętrznego sterowania. Inżynierowie firmy Arnott określili i przetestowali optymalne ustawienia amortyzatorów dla najwyższej zgodności z zachowaniem amortyzatorów OE. Pasywne kolumny zostały opracowane i zmontowane w USA. Arnott zaleca wymianę amortyzatorów i kolumn parami.

Bloki zaworowe

Bloki zaworowe lub inaczej rozdzielacze Arnott zastępują części OE. Zawory elektromagnetyczne rozdzielaczy kierują powietrze z króćca wylotowego kompresora do odpowiednich miechów i kolumn. Z biegiem czasu dochodzi w nich do zużycia uszczelnień co prowadzi do nieszczelności. Każda nieszczelność z kolei, prowadzi do nadmiernej pracy sprężarki lub sprawia że do urządzenia dostaje się wilgoć, która powoduje uszkodzenia elektryki rozdzielacza.

Źródło: Arnott

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).