Apollo Tyres zmienia sposób pozyskiwania naturalnego kauczuku | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres zmienia sposób pozyskiwania naturalnego kauczuku

Firma Apollo Tyres podjęła decyzję, że będzie pozyskiwać 100% naturalnego kauczuku od firm, które przestrzegają nowych wytycznych w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

  • Każda firma dostarczająca kauczuk naturalny do dwóch europejskich zakładów produkcyjnych Apollo Tyres, w Holandii i na Węgrzech, musi teraz przestrzegać kodeksu postępowania opracowanego przez globalną platformę na rzecz zrównoważonej gumy naturalnej (ang. Global Platform for Sustainable Natural Rubber; GPSNR)
  • Dostawcy muszą unikać nieekologicznych praktyk, które mogą mieć negatywny wpływ na klimat, przyrodę, prawa człowieka oraz lokalne gospodarki
  • Przepisy spowodowały znaczące zmiany w europejskim łańcuchu dostaw Apollo Tyres. Zawarto nowe umowy dotyczące dostaw kauczuku naturalnego
  • Wszystkie opony marki Apollo i Vredestein w Europie mają być wytwarzane
    z ekologicznego kauczuku naturalnego
  • Firma Apollo Tyres uzyskała również certyfikat ISO 20400 dotyczący zrównoważonych zakupów
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Firma Apollo Tyres obecnie pozyskuje 100% swoich zapasów kauczuku naturalnego od przedsiębiorstw, które zobowiązały się do zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw zgodnie z kodeksem postępowania opracowanym przez globalną platformę na rzecz zrównoważonej gumy naturalnej (ang. Global Platform for Sustainable Natural Rubber; GPSNR). Nowa inicjatywa, która niedawno weszła w życie i stanowi część globalnej strategii w zakresie zrównoważonego rozwoju Apollo Tyres, dotyczy dostaw kauczuku naturalnego do dwóch europejskich zakładów produkcyjnych firmy w Holandii i na Węgrzech.

 

Nowe zobowiązanie już doprowadziło do znaczących zmian w europejskim łańcuchu dostaw Apollo Tyres, a firma zawarła nowe umowy na dostawę kauczuku naturalnego z przedsiębiorstwami, które wdrażają zrównoważoną politykę w zakresie zaopatrzenia lub identyfikowalności łańcucha dostaw.

 

Dzięki temu wszystkie opony produkowane w zakładach Apollo Tyres w Europie mają być teraz wytwarzane z wykorzystaniem kauczuku naturalnego pochodzącego od dostawców, którzy zobowiązali się do realizacji zasad GPSNR — unikania nieekologicznych praktyk, które mogłyby mieć negatywny wpływ na klimat, przyrodę, prawa człowieka oraz gospodarki lokalne.

 

Logo GPSNRZałożona w 2018 r. GPSNR jest międzynarodową, wielostronną organizacją, w której członkostwo jest dobrowolne. Jej misją jest prowadzenie działań mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu łańcucha wartości kauczuku naturalnego na czynniki społeczno-gospodarcze i środowiskowe. Organizacja zrzesza ponad 200 członków reprezentujących ponad 55% globalnego łańcucha wartości kauczuku naturalnego, w tym producentów opon, samochodów i surowców. Członkowie, tacy jak Apollo Tyres, proszeni są o zobowiązanie się do realizacji wizji i misji platformy, a także do przestrzegania 12 zasad dotyczących zrównoważonego kauczuku naturalnego określonych w oświadczeniu członków założycieli oraz w ramach polityki GPSNR. Zasady te obejmują zgodność z prawem, prawa człowieka, dobro lokalnej społeczności, wydajność produktów, identyfikowalność łańcucha dostaw i inne postanowienia polityki.

 

Poza wspieraniem własnej strategii zrównoważonego rozwoju firma Apollo Tyres wykorzystuje zobowiązania wynikające z polityki GPSNR w celu dostosowania się do celów środowiskowych swoich globalnych klientów, w tym wielu czołowych producentów pojazdów, z którymi zawarła oryginalne umowy na dostawy sprzętu.

Apollo Tyres uzyskuje certyfikat ISO 20400

W ramach swojej globalnej misji dotyczącej zrównoważonego rozwoju firma Apollo Tyres niedawno uzyskała również certyfikat ISO 20400, który definiuje wymogi dotyczące zrównoważonych zakupów, włączając w to te dotyczące odpowiedzialności, transparentności, poszanowania praw człowieka i etycznego zachowania, a także podkreśla kluczowe kwestie, takie jak zarządzanie ryzykiem i ustalanie priorytetów.

 

Norma ISO 20400 zawiera wytyczne dla kierowników ds. zakupów dotyczące włączenia zrównoważonego rozwoju do procesów zaopatrzenia organizacji. Uwzględnia aspekty środowiskowe, gospodarcze i społeczne motywujące decyzje o zakupie, zapewniając pozyskiwanie surowców, takich jak guma naturalna, w sposób zgodny z tą normą w celu stworzenia kultury zrównoważonego rozwoju w całym sektorze.

 

Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe
Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe

Globalne zapotrzebowanie na opony rośnie, co wynika ze wzrostu sprzedaży samochodów oraz usług transportu pasażerskiego. Dążymy tego, aby wraz z dostawcami, na których polegamy, rozwijać się w zrównoważony sposób — mówi Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny Apollo Tyres Europe – Kauczuk naturalny jest surowcem przyjaznym dla środowiska tylko wtedy, gdy jest pozyskiwany w sposób zrównoważony. Naszym zadaniem jest współpraca z firmami na przestrzeni całego łańcucha wartości, aby zapewnić pełną transparentność i pomóc branży oponiarskiej w zarządzaniu jej wpływem na środowisko i społeczeństwo.

 

Źródło: Apollo Tyres

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).