ALZURA Tyre24 wspiera rozwój dostawców w całej Europie | MOTOFAKTOR

ALZURA Tyre24 wspiera rozwój dostawców w całej Europie

person Adrian Januszkiewicz 16/04/2021

ALZURA Tyre24 oferuje dostawcom z branży moto marketplace, gdzie mogą oni łatwo dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej.

ALZURA Tyre24 otwiera drzwi na rynki w całej Europie. Hurtownicy i producenci mogą oferować na portalu artykuły z segmentu opon, felg, części zamiennych i akcesoriów samochodowych do 40 000 aktywnych klientów B2B w dziewięciu krajach europejskich. Szczególnie sektor części zamiennych oferuje dostawcom największy potencjał wzrostu sprzedaży na ALZURA Tyre24.

 

W ubiegłym roku wartość sprzedaży na głównym rynku w Niemczech wzrosła o 40% w porównaniu z rokiem poprzednim. We Francji sprzedaż wzrosła aż o 118% w 2020 roku w porównaniu do roku 2019. Tym samym Francja wyprzedziła Austrię jako drugi najsilniejszy kraj w sektorze części zamiennych. Austria osiągnęła wzrost o 29%.

 

Jednak portal B2B nie tylko udostępnia dostawcom marketplace, ale również ich wspiera. ALZURA Tyre24 dostarcza odpowiednich informacji rynkowych, które ułatwiają analizę cen i asortymentu na portalu. Ponadto producenci mogą wykorzystywać portal jako powierzchnię reklamową dla swoich produktów. Na Tyre24 tworzone są indywidualne strony dla poszczególnych marek. Celem jest umożliwienie producentom zaprezentowania swojej firmy i własnych produktów klientom Tyre24.

Liczne rozwiązania informatyczne dla dostawców

Aby umożliwić dostawcom opon, części zamiennych i narzędzi warsztatowych łatwe i optymalne połączenie swoich systemów informatycznych z Tyre24, portal B2B oferuje rozwiązania, takie jak systemy eCommerce od Speed4Trade, 4Sellers, JTL i Linnworks. Interfejsy umożliwiają dostawcom szybkie i łatwe wprowadzanie produktów na portal B2B, aktualizację cen produktów i stanów magazynowych, automatyczne przetwarzanie zamówień oraz przesyłanie informacji o wysyłce i fakturze klientom bezpośrednio na Tyre24.

Łatwe uczestnictwo

Dołączenie do Tyre24 jest bardzo proste dla dostawców. Artykuły są przekazywane na portal poprzez plik w ustandaryzowanym formacie. Obok informacji o produkcie (np. numer artykułu producenta, nazwy marki) plik zawiera również informacje o cenie i dostępności. Plik z ofertą w formacie CSV dostawca przesyła regularnie na serwer FTP udostępniany przez Tyre24. Korzystając z bazy danych TecDoc i DVSE Tyre24 posiada odpowiednie informacje i opisy artykułów jeśli chodzi o części samochodowe i akcesoria. Dzięki temu dostawcy nie muszą przesyłać do Tyre24 żadnych dalszych szczegółowych danych na temat swoich artykułów poza wymaganymi informacjami w wyżej wymienionych katalogach.

 

Portfolio części w Tyre24 koncentruje się obecnie na częściach zamiennych i naprawczych IAM i OES. Podobnie jest w przypadku opon, nacisk kładziony jest przede wszystkim na marki, które są dobrze znane na rynku i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów w warsztatach, między innymi ze względu na ich jakość.

 

Źródło: SAITOW AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).