Alternatory i rozruszniki Bosch BX – zapoznaj się z nową procedurą zwrotu | MOTOFAKTOR

Alternatory i rozruszniki Bosch BX – zapoznaj się z nową procedurą zwrotu

person Redakcja 31/08/2022

Kompleksowa oferta rozruszników i alternatorów firmy Bosch obejmuje nie tylko nowe części zamienne, ale także produkty programu wymiany Bosch eXchange, które pozwalają obniżyć koszty serwisowania.

Fabryczna jakość regenerowanych alternatorów i rozruszników

Do regeneracji przez firmę Bosch używane są rozruszniki i alternatory pozyskiwane na rynku. Kompleksowy proces regeneracji fabrycznej oraz wymagające testy końcowe zapewniają wysoką jakość, dzięki czemu otrzymywane są produkty klasy premium ze 100% jakością firmy Bosch i taką samą gwarancją jak na części nowe.

 

Mając na uwadze zwiększenie satysfakcji klientów, już w poprzednim roku firma Bosch wprowadziła w życie nową, zliberalizowaną procedurę w zakresie zwrotów rdzeni rozruszników i alternatorów. Nowa polityka znacznie ułatwiła proces zwrotu zużytych w/w części w programie wymiany fabrycznej regeneracji Bosch eXchange (BX).

 

Wymiana Bosch eXchange (BX) polega na fabrycznej regeneracji zużytych części, m.in. alternatorów i rozruszników, a następnie ich sprzedaży. Stan jakościowy regenerowanych komponentów jest szczegółowo badany. Wszystkie istotne elementy, które ulegają zużyciu, są zastępowane odpowiadającymi im nowymi częściami o wysokiej jakości. Po przejściu funkcjonalnych i sprawnościowych testów produkt poddawany jest sprzedaży, podczas której klientowi naliczana jest kaucja – podlega ona zwrotowi, w przypadku, gdy klient odda zużyty odpowiednik kupionego urządzenia, nadający się do regeneracji. Dotychczas zdarzało się jednak, że sprzedawca lub punkt oceny kwestionowali jakość zużytego urządzenia i w konsekwencji kaucja przepadała. Nowe zasady zwrotu rdzeni mają głównie na celu zmniejszenie ryzyka odrzucenia zwrotu.

 

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez klientów zmian jest możliwość przyjęcia zużytego, spełniającego wymogi techniczne alternatora lub rozrusznika w opakowaniu zastępczym. Złagodzone zostały również wymagania co do stanu technicznego zwracanego urządzenia. Nie ma już problemu ze zwrotem alternatora, który posiada niewielkie uszkodzenia, nie ma plastikowej osłony albo brakuje mu koła pasowego. Złamane jedno żeberko ażurowej obudowy również nie dyskwalifikuje urządzenia. Z kolei dla rozruszników powodem odrzucenia nie jest już złamana plastikowa część ze śrubami przyłączeniowymi. Dzięki tym zmianom zwrot zużytych części stał się dla klientów znacznie prostszy i coraz chętniej z niego korzystają.

Dlaczego warto wybierać fabrycznie regenerowane produkty BX:

▶ są zazwyczaj znacznie tańsze od nowych części,

▶ przechodzą rygorystyczne testy ‒ takie same, jakim podlegają ich nowe odpowiedniki,

▶ dzięki zastosowaniu odpowiednich części i procedur działają wyraźnie dłużej niż inne odpowiedniki na rynku,

▶ seryjna regeneracja uwzględnia wszystkie nowinki technologiczne z zakresu części zamiennych,

▶ produkty posiadają taką samą gwarancję jak części nowe,

▶ wybór produktów regenerowanych pozwala zmniejszyć zużycie surowców naturalnych, a więc chroni środowisko.

 

Zachęcamy do zapoznania się z nową procedurą zwrotu alternatorów i rozruszników na poniższym plakacie lub odwiedzając stronę www.boschbx.pl.

 

Dołącz do działań Boscha na rzecz środowiska:

Firma wierzy, że aby dbać o planetę należy działać globalnie i lokalnie. Ponowne użycie produktów wspiera zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych. Dzięki naprawie pojazdów przy użyciu produktów Bosch eXchange warsztaty razem z firmą mają istotny wpływ na środowisko. Ponadto Bosch po raz kolejny zaangażował się w projekt odbudowy obszaru leśnego stanowiącego osłonę Narodowego Parku Gór Stołowych. Posadzono już 10 000 drzew! Drzewa stworzą znaczący obszar lasu, z którego będą korzystać zarówno obecni mieszkańcy, jak i ich dzieci oraz wnuki. Dzięki wprowadzeniu rodzimych gatunków i uzyskaniu różnorodności, las zyska naturalną odporność, a także będzie przez wiele lat bogatym w pożywienie domem dla zwierząt.

 

Czy wiesz, że… dzięki regeneracji zużytych części Bosch w 2019 r. zaoszczędził około 2700 ton metali! Przekłada się to na równowartość około 7400 ton CO2 (CO2e)*. Do wchłonięcia takiej objętości (CO2e) każdego roku potrzebnych byłoby około 590 000 buków.

 

*kalkulacja wewnętrzna, 2019

 

Przeczytaj więcej na: motobosch.pl

 

Artykuł sponsorowany przez firmę Bosch.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).