Akademia Młodego Mechanika On Tour | MOTOFAKTOR

Akademia Młodego Mechanika On Tour

Choć za oknem niskie temperatury, Akademia Młodego Mechanika podgrzewa atmosferę w Zawadzie koło Zamościa.

To już kolejne spotkanie integracyjno – szkoleniowe dla uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Akademia Młodego Mechanika ciągle w trasie – po Lublinie i Białymstoku tym razem zawitała do Zamościa. Spotkanie integracyjno – szkoleniowe, prezentacja planów i nowości to tylko część punktów bogatego programu wydarzenia. Akademia Młodego Mechanika On Tour to także inauguracja nowej odsłony projektu – początek trasy, w którą wyrusza Akademia.

 

W piątek 8 grudnia młodzi mechanicy, organizatorzy i partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkali się w siedzibie Warsztatu Samochodowego Momot w Zawadzie koło Zamościa. Gościem honorowym był Grzegorz Duda, Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

 

Najważniejszym punktem spotkania, niezwykle cennym dla młodych mechaników, były szkolenia i zajęcia praktyczne zorganizowane przez partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – firmy CS-II Europe, The Wrap Center, Anest Iwata Polska i FLEX Detailing.

 

Tym razem z bogatej wiedzy ekspertów czerpali uczestnicy kategorii Młody Mechanik, Młody Lakiernik i Młody Detailer – ta ostatnia pojawia się na Mistrzostwach po raz pierwszy. Pomysłodawcą i inicjatorem tej kategorii jest Grzegorz Duda, a partnerem strategicznym firma CS-II Europe.

 

„Detailing jest coraz bardziej popularny w Polsce. Wymaga precyzji, dokładności, czasem artystycznej wyobraźni, która pomaga zupełnie odmienić samochód. To także alternatywa dla napraw lakierniczych. Część niedoskonałości czy np. ubytków w lakierze z powodzeniem może naprawić właśnie detailer” – wyjaśnia Grzegorz Duda.

 

Nowa kategoria Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

 

„Pokazywaliśmy młodym ludziom od czego zacząć, by wejść do tej branży i jak może wyglądać ich praca w przyszłości. Z naszego doświadczenia wynika, że w detailingu pracują ludzie, którzy robią to z pasji a my chcielibyśmy tą pasją zarazić przyszłych fachowców. Pokazujemy jak ważny jest dobór odpowiednich narzędzi pracy, technika pracy i trening umiejętności, by ostatecznie dostarczać Klientom usługę najwyższej jakości” – mówi Maciej Rąpała z firmy FLEX Polska, którą w social mediach możecie znaleźć pod marką FLEX Detailing.

 

Akademia Młodego Mechanika w Zamościu

 

„Z ogromną radością spotykamy się z młodzieżą i miło nam obserwować jej fascynację właśnie tym obszarem motoryzacji. Dzięki takim spotkaniom branża detailingu staje się dostępna dla uczniów, którzy mają okazję rozwijać swoje pasję również ciekawym aspektem jest fakt, że mieliśmy okazję przedstawić po raz pierwszy na akademii specjalistyczne oświetlenie Luvo LED Lighting, które jest używane do polerowania samochodów” – mówi Wojciech Wielkiewicz z firmy CS-II.

 

Akademia Młodego Mechanika w Zamościu

 

„Car Wrapping obecnie stał się częścią branży Detailingowej. Od folii ochronnych zabezpieczających lakier, oklejania i stylizacji samochodów po przyciemnianie szyb to już standard w wielu firmach, które wykonują kompleksowe usługi na wysokim poziomie. Trzeba to wykonywać precyzyjnie i umiejętnie, by nie uszkodzić powłoki lakierniczej pojazdu. O tym wszystkim rozmawialiśmy z młodymi mechanikami, prezentując im w praktyce na czym polega ta praca” – dodaje Rafał Żmuda z The Wrap Center.

 

Akademia Młodego Mechanika w Zamościu

 

„Z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkaliśmy się już m.in. podczas finałów w Poznaniu. Jesteśmy pod wrażeniem ich umiejętności i motywacji do podnoszenia kwalifikacji” – podsumowuje Wojciech Niedźwiedź, Prezes Anest Iwata Polska.

 

akademia młodego mechanika w Zamościu

 

W ciągu roku Akademia organizuje zajęcia, warsztaty i wydarzenia, w trakcie których młodzi ludzie zdobywają wiedzę praktyczną, uczą się korzystać z narzędzi i maszyn, rozwijają umiejętności projektowania i rozwiązywania problemów. Regularnie organizowane wykłady i prezentacje pozwalają uczestnikom poznać fascynujący świat innowacji i odkryć, jakie możliwości stwarza współczesna mechanika.

 

„Idziemy z duchem czasu. Na bieżąco śledzimy nowości i trendy w motoryzacji i wprowadzamy je na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Stąd pomysł na nową kategorię Młody Detailer. Widzimy, że jest to dziedzina, która fascynuje młodych ludzi, dlatego chcemy im dać możliwość, by zanim wejdą na rynek pracy, byli świadomi z czym wiąże się ta praca i dokonali świadomego wyboru” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).