AGH i PZL Sędziszów będą rozwijać fotowoltaikę | MOTOFAKTOR

AGH i PZL Sędziszów będą rozwijać fotowoltaikę

person Redakcja 14/01/2021

PZL Sędziszów podpisał list intencyjny z AGH w Krakowie dotyczący współpracy nad rozwojem technologii fotowoltaicznej.

PZL Sędziszów prowadząc działalność w zakresie produkcji modułów instalacji fotowoltaicznych zamierza podjąć działania w zakresie doskonalenia opracowywanych technologii fotowoltaicznych oraz wspomnianych magazynów energii.

 

Do prowadzenia działalności operacyjnej we wspólnych projektach biznesowych i edukacyjnych ze strony PZL Sędziszów wyznaczony został Stanisław Bajorski, Kierownik projektu paneli PV w PZL Sędziszów. Po stronie uczelni będzie to natomiast dr. hab. inż. Konstanty Marszałek, prof. AGH. W badania realizowane przy współpracy ze spółką PZL Sędziszów zaangażowane będzie Centrum Fotowoltaiki (CF), jako jednostka pozawydziałowa działająca w strukturze Centrum Energetyki AGH.

Podpisanie listu intencyjnego z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie to dla nas bardzo ważny krok w zakresie rozwoju i wdrożenia innowacji w obszarze technologii fotowoltaicznej oraz bateryjnej. Uczelnia posiada wiedzę, doświadczenie, zaplecze osobowe oraz infrastrukturę techniczną w zakresie opracowywania, badania i analizy rozwiązań konstrukcyjnych technologii fotowoltaicznych. Wierzymy, że podpisanie tego listu będzie początkiem owocnej współpracy przy zachowaniu wzajemnych korzyści. Agnieszka Dec Dyrektor Generalna w PZL Sędziszów

Źródło: PZL Sędziszów

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).