Aerodynamiczne kabiny ciężarówek od września 2020 r. | MOTOFAKTOR

Aerodynamiczne kabiny ciężarówek od września 2020 r.

person Adrian Januszkiewicz 18/02/2019

Bezpieczniejsze i bardziej efektywne pod względem zużycia energii kabiny mogą być wprowadzane na rynek UE już od 1 września 2020 r.

Obradujący w miniony piątek (15.02.2019 r.) Komitet Stałych Przedstawicieli zatwierdził wstępne porozumienie, które prezydencja rumuńska wypracowała z Parlamentem Europejskim w sprawie zmiany dyrektywy o maksymalnej długości ciężarówek, dzięki czemu dopuszczalne będą dłuższe, aerodynamiczne kabiny. Zaokrąglony przód kabiny ma pozwolić znacząco zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć bezpieczeństwo.

 

Zanim takie kabiny wejdą do obrotu, będą musiały spełnić wymogi w zakresie homologacji typu. Wymogi te mają zacząć obowiązywać najpóźniej 1 listopada 2019 r.

 

Formalne głosowanie w Parlamencie i w Radzie zaplanowano na później, ale celem jest zamknięcie dossier jeszcze przed końcem bieżącej kadencji.

 

Źródło: Rada Unii Europejskiej

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).