ACEA przewiduje rekordowy spadek sprzedaży aut w UE | MOTOFAKTOR

ACEA przewiduje rekordowy spadek sprzedaży aut w UE

person Adrian Januszkiewicz 24/06/2020

W związku z koronakryzysem ACEA radykalnie zmieniło swoją prognozę na 2020 r. dotyczącą rejestracji samochodów osobowych w UE do około -25%.

Spadek rzędu -25% oznacza, że ACEA spodziewa się, że sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej spadnie o ponad 3 miliony z 12,8 miliona sztuk w 2019 r. do około 9,6 miliona sztuk w tym roku.

 

Po pierwszych falach uderzeniowych kryzysu między połową marca a majem rynek UE skurczył się w tym roku o 41,5%. Oczekuje się, że sytuacja ta poprawi się do pewnego stopnia w nadchodzących miesiącach, ponieważ w całym regionie zniesione zostaną środki blokujące i ograniczające rozprzestrzenianie.

 

Niemniej jednak pod względem wielkości prognoza ACEA na 2020 r. przedstawia najniższą liczbę sprzedanych samochodów od 2013 r., kiedy przemysł przeszedł przez sześć kolejnych lat spadku po kryzysie finansowym 2008-2009. Pod względem zmiany procentowej ponura perspektywa stanowi najostrzejszy spadek w historii europejskiego sektora motoryzacyjnego.

ACEA ma nadzieję, że ten dramatyczny scenariusz można złagodzić za pomocą szybkich i zdecydowanych środków ze strony UE i rządów krajowych. Biorąc pod uwagę bezprecedensowy spadek sprzedaży do tej pory, zachęty do zakupu i programy złomowania są pilnie potrzebne w całej UE, aby stworzyć bardzo potrzebny popyt na nowe samochody. W interesie naszego przemysłu i szeroko pojętej gospodarki UE wzywamy do niezbędnego wsparcia politycznego i gospodarczego - zarówno na szczeblu UE, jak i państw członkowskich - w celu ograniczenia szkód w produkcji i zatrudnieniu w nadchodzących miesiącach. Eric-Mark Huitema dyrektor generalny ACEA

 

Źródło: ACEA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).