2018 rekordowym rokiem dla Texa

person Adrian Januszkiewicz 23/01/2019

Texa kolejny raz umocniła swoją pozycję na rynku, za co ma odpowiadać jakość oferowanych produktów, w szczególności urządzenia TMD i stacje Konfort.

Ubiegły rok był dla Texa kolejnym etapem pełnym sukcesów. Firma prowadzona przez założyciela i Prezesa Bruno Vianello zamknęła rok 2018, obrotem szacowanym na około 120 mln euro, co oznacza wzrost o blisko 20% w porównaniu z rokiem 2017. To istotne osiągnięcie dla firmy, która od 26 lat stara się ułatwiać pracę mechaników na całym świecie, dostarczając im innowacyjne narzędzia i produkty oraz nieustannie inwestować w Badania i Rozwój.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że po raz kolejny nasz zespół wypracował znaczące osiągnięcia, które pozwoliły na postawienie kolejnych kroków naprzód, zarówno w obszarze poszerzenia oferty zaawansowanych technologicznie produktów warsztatowych, jak i realizacji celów finansowych. Bruno Vianello założyciel i prezes Texa

 

Podczas ostatniej edycji targów Automechanika we Frankurcie, Texa zaprezentowała zupełnie nowe elementy wyposażenia warsztatowego – RCCS, wielomarkowe rozwiązanie do kalibracji systemów ADAS w pojazdach, a także eLight będący inteligentnym urządzeniem ze zintegrowaną diagnostyką, przeznaczonym do regulacji świateł oraz Laser Examiner, innowacyjne urządzenie do pomiaru zużycia tarcz hamulcowych oraz grubości bieżnika opon.

 

Kolejny raz ogromną satysfakcję firmie sprawił system TMD (Texa Mobile Diagnostic) zarządzany przez Andrea Algeri, który, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom z zakresu zdalnej diagnostyki flot pojazdów, zanotował wzrost o 14% obrotu względem poprzedniego roku.

 

Swój znaczący udział w sukcesie roku 2018 miała także linia stacji Konfort do obsługi klimatyzacji, w przypadku której obrót zwiększył się aż o 28% i która we wrześniu otrzymała niemiecką nagrodę “Beste Marke 2018” jako najlepsza marka stacji klimatyzacji.

 

Kolejnym bardzo istotnym wyróżnieniem było nagrodzenie Axone Nemo, najbardziej zaawansowanego tabletu diagnostycznego Texa, podczas ostatniej edycji AAPEX Show w Las Vegas, ważnych targów poświęconych rynkowi aftermarket, które odbyły się w listopadzie. Urządzenie otrzymało nagrodę za innowacyjność PTEN w podstawowym i najważniejszym dla amerykańskiego rynku sektorze “Heavy Duty”, obejmującym pojazdy ciężarowe i transport.

 

Texa odnotowała również dynamiczny wzrost w zakresie zatrudnienia. Pod koniec 2017 roku liczył on 640 pracowników, obecnie firma zatrudnia ponad 680 osób.

 

Źródło: Texa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl