ZF [pro]Tech świętował 5-lecie działalności | MOTOFAKTOR

ZF [pro]Tech świętował 5-lecie działalności

person Adrian Januszkiewicz 7/02/2023

Za nami Konferencja ZF [pro]Tech 2023, podczas której firma ZF Aftermarket podsumowała ostatnie 5 lat projektu i przedstawiła jakie nowości do niego wprowadzi.

 

 

 

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do niezależnych warsztatów zajmujących się naprawą układów przeniesienia napędu, zawieszenia i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów. Partnerzy konceptu zyskują czynne wsparcie ekspertów oraz szeroki dostęp do technologii stosowanych w produktach marek ZF Aftermarket: LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF, a dzięki bogatej ofercie szkoleń mają możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

 

Peter Rothenhöfer, Dyrektor Zarządzający IAM ZF Aftermarket
Peter Rothenhöfer, Dyrektor Regionalny ZF Aftermarket odpowiedzialny za Europę Północno-Wschodnią. Fot. ZF Group

Po trzech latach przerwy od naszej ostatniej konferencji, w imieniu ZF Aftermarket z przyjemnością witam partnerów ZF [pro]Tech w tak licznym gronie. Nasza branża w ostatnim czasie zmagała się z wieloma nagłymi zwrotami akcji i nowymi wyzwaniami, dlatego cieszę się, że będziemy mieć dzisiaj okazję porozmawiać na ten temat na żywo – mówił Peter Rothenhöfer, Dyrektor Regionalny ZF Aftermarket odpowiedzialny za Europę Północno-Wschodnią, rozpoczynając konferencję.

 

Wydarzenie było okazją do podsumowania działalności i osiągnięć konceptu warsztatowego na przestrzeni ostatnich lat, a jednocześnie docenienia lojalności partnerów i zapowiedzi planów rozwoju.

Peter Rothenhöfer, Dyrektor Regionalny ZF Aftermarket odpowiedzialny za Europę Północno-Wschodnią, powitał na gali ZF [pro]Tech ponad 200 partnerów sieci. Fot. ZF Group

Konferencja ZF [pro]Tech 2023

Do hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem 2 lutego br. przybyło ponad 400 osób reprezentujących partnerów konceptu ZF [pro]Tech, a także przedstawiciele branżowych mediów. Podczas konferencji zaproszeni goście wysłuchali prezentacji przedstawicieli firmy ZF Aftermarket oraz konceptu ZF [pro]Tech, mogli zapoznać się z nową ofertą szkoleniową oraz zadać pytania ekspertom technicznym. Spotkanie na żywo było okazją do wielu rozmów, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zacieśnienia współpracy.

 

Wydarzenie zakończyło się elegancką galą wieczorową, na której ZF Aftermarket w ramach nagrody proTech Masters wyróżnił warsztaty, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki. Statuetki przyznano w czterech kategoriach za najwyższe wyniki sprzedaży produktów marek ZF Aftermarket dla warsztatów obsługujących samochody osobowe oraz zajmujących się pojazdami ciężarowymi. Dodatkowo wyróżniono jeden warsztat jako laureata nagrody specjalnej za zaangażowanie w promocję konceptu ZF [pro]Tech.

Nowe benefity, nowe szkolenia

W trakcie konferencji przedstawiciele konceptu ZF [pro]Tech omówili bieżącą sytuację branży i rynku, a także problemy, z którymi warsztaty borykają się najczęściej w swojej codziennej pracy. Są to między innymi wyzwania związane z serwisowaniem i naprawą pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

 

Maciej Fedorowicz, Manager ds. zarządzania siecią warsztatową ZF [pro]Tech w Europie Północno-Wschodniej
Maciej Fedorowicz, Manager ds. zarządzania siecią warsztatową ZF [pro]Tech w Europie Północno-Wschodniej, Fot. ZF Group

W ramach konceptu ZF [pro]Tech chcemy wspierać naszych partnerów i dopasowywać tematykę modułów szkoleniowych do ich potrzeb oraz panujących trendów na rynku motoryzacyjnym. Po okresie pandemii, kiedy przeprowadzanie szkoleń praktycznych było utrudnione, ponownie wracamy do osobistych spotkań z klientami i organizacji szkoleń na terenie całej Polski. Planujemy również rozszerzyć szkolenia pod kątem elektromobilności, np. moduł szkoleniowy z m.in. podstaw wiedzy o elektrotechnice wraz z możliwością uzyskania uprawień SEP do 1 kV rozszerzymy o diagnostykę i serwisowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych, ze szczególnym naciskiem na ćwiczenia praktyczne – zdradza Maciej Fedorowicz, Manager ds. zarządzania siecią warsztatową ZF [pro]Tech w Europie Północno-Wschodniej.

 

Oprócz szkoleń z zakresu układu przeniesienia napędu, zawieszenia oraz serwisowania skrzyń biegów, w tym roku do oferty wprowadzony ma zostać także kolejny nowy temat szkoleniowy: systemy wspomagające kierowcę ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), a także szkolenie z układu hamulcowego i kierowniczego. Natomiast szkolenie z układu przeniesienia napędu zostanie rozszerzone o zagadnienia związane ze skrzynią ZF 9HP.

 

W 2023 r. ZF Aftermarket wystartuje także z nowym konceptem dedykowanym warsztatom pojazdów użytkowych: ZF [pro]Service, który ma na celu zapewnienie jeszcze szerszego, indywidualnego wsparcia dla mechaników serwisujących pojazdy ciężarowe i autobusy. Usługi dla partnerów ZF [pro]Service będą uwzględniać bezpośredni kontakt ze specjalistami ZF Aftermarket, infolinię techniczną, bogatą ofertę szkoleń oraz wsparcie w zakresie diagnostyki pojazdów.

Szkolenie z układu przeniesienia napędu zostanie rozszerzone o zagadnienia związane ze skrzynią ZF 9HP, Fot. ZF Group

ZF [pro]Tech w Polsce od 2018

Historia działania konceptu szkoleniowego ZF Aftermarket w Polsce rozpoczęła się w 2018 roku. ZF [pro]Tech od początku aktywności za misję stawiał sobie wsparcie warsztatów w rozwoju, dostęp do praktycznej wiedzy i osobisty kontakt dedykowanych opiekunów. W tym czasie odbyło się również wiele inicjatyw, które były okazją do integracji partnerów i poszerzania wiedzy na temat produktów oraz sieci branżowych kontaktów – m.in. dwie konferencje ZF [pro]Tech, wycieczki do fabryk produkujących części ZF Aftermarket na terenie Europy, a także zaproszenie wybranych warsztatów na przelot wyjątkowym sterowcem w ramach ZF Zeppelin Tour. W trakcie pięciu lat udało się również zorganizować szkolenia dla ponad 200 partnerów sieci. Największą popularnością cieszyły się tematy szkoleniowe związane z budową i funkcjonowaniem skrzyń biegów ZF, a także szkolenia pozwalające uzyskać uprawnienia SEP dotyczące pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym.

 

Warsztaty zainteresowane przystąpieniem do konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech mogą zarejestrować się na jego stronie i wybrać preferowaną opcję członkostwa.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).