ZF Aftermarket: koncept ZF [pro]Tech i program ZF [pro]Points już w Polsce | MOTOFAKTOR

ZF Aftermarket: koncept ZF [pro]Tech i program ZF [pro]Points już w Polsce

person Redakcja 18/06/2018

W Polsce zadebiutował nowy koncept warsztatowy zorientowany na produkty marek koncernu ZF.

Na polskim rynku zadebiutował koncept warsztatowy ZF [pro]Tech oraz nowy program bonusowy ZF [pro]Points. Z jednej strony koncept warsztatowy zapewni partnerom warsztatowym kompleksowy dostęp do technologii stosowanych w produktach marek koncernu ZF: LEMFÖRDER; SACHS czy TRW, z drugiej zaś program lojalnościowy nagrodzi cennymi punktami, które można wymienić na różne nagrody.

 

ZF [pro]Tech to długofalowy koncept warsztatowy, który właśnie wystartował. W ramach członkostwa podstawowego ZF [pro]Tech start uczestnicy po uiszczeniu opłaty początkowej otrzymają instrukcje montażowe zgodne ze specyfikacjami pojazdów, katalogi części online, wsparcie techniczne dedykowanej infolinii oraz dostęp do platformy. Istnieje również możliwość otrzymania dostępu do specjalistycznych szkoleń oraz akcji serwisowych producentów, po wykupieniu odpowiednich opcji.

 

Dla wymagających ZF przygotował również opcję ZF [pro]Tech plus, w ramach której firma zaoferuje ponadstandardowy sposób wsparcia. Opcja ta jest płatna. W jej skład wchodzi jednorazowa opłata początkowa w wysokości 100 złotych netto oraz roczna opłata członkowska w kwocie 599 złotych netto. Co dostajemy w zamian?

 

Między innymi wsparcie eksperta na miejscu w warsztacie partnera i dostęp do informacji serwisowych OEM, np. o akcjach serwisowych prowadzonych przez globalnych producentów samochodów. Warsztat zostanie oznaczony znakiem ZF [pro]Tech plus, ponadto raz w roku partnerzy otrzymują możliwość uczestniczenia w dwudniowym, zaawansowanym szkoleniu technicznym.

 

W chwili obecnej rejestracja do ZF [pro]Tech jest otwarta i całkowicie darmowa dla dotychczasowych członków konceptów TRW Auto Serwis oraz Original Sachs Service. Wszelkie opłaty będą pobierane dopiero od 2019 roku, w chwili startu kompleksowej oferty szkoleniowej. W celu sprostania oczekiwaniom klientów, firma ZF Aftermarket jesienią tego roku zaoferuje 2 bezpłatne szkolenia. Należy pamiętać, że liczba miejsc na nie będzie ograniczona, a o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. O rozpoczęciu zapisów będziemy informować na bieżąco.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony protech.zf.com oraz śledzenia najnowszych informacji o koncepcie.

 

ZF Aftermarket nagrodzi lojalność swoich partnerów

 

Opisany wyżej koncept warsztatowy ZF [pro]Tech połączony jest z programem lojalnościowym ZF [pro]Points.

Zamierzamy nie tylko nagradzać lojalność naszych klientów wobec marki, ale chcemy też wzmocnić bliskie relacje z naszymi partnerami handlowymi. Najlepszym sposobem dla nas jest uzupełnienie naszego szerokiego asortymentu produktów o jeszcze bardziej atrakcyjne zakupowe programy motywacyjne. Takim programem jest właśnie ZF [pro]Points. Peter Rothenhöfer dyrektor przedstawicielstwa ZF Aftermarket

 

Pomysł i założenia programu ZF [pro]Points są bardzo proste i klarowne. Za każdy zakupiony produkt firmy ZF Aftermarket tj. LEMFÖRDER, SACHS, TRW czy ZF, warsztat partnerski otrzymuje konkretną ilość punktów. Zebrane w ten sposób punkty, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na portalu ZF[pro]Points, warsztat może wymienić na cenne nagrody tj. akcesoria do treningu, wyposażenie biura, elektronikę itp.

W przeszłości systematycznie rozwijaliśmy program lojalnościowy automotive Diamonds, dedykowany głównie marce TRW, który jest znany wielu naszym partnerom. ZF [pro]Points to rozszerzenie tego programu poprzez włączenie w niego całego asortymentu produktów marek koncernu ZF, które obejmują elementy układów przeniesienia napędu, zawieszenia i układów kierowniczych. Peter Rothenhöfer dyrektor przedstawicielstwa ZF Aftermarket

 

Odrobina historii i najważniejsze założenia

 

Koncept ZF [pro]Tech wystartował w 2012 r. Na początku było to 10 szkoleń w 7 regionach. Program bardzo szybko rozrósł się do 60 kursów w 27 regionach Niemiec, Austrii i Szwajcarii, a następnie również w Hiszpanii. Do programu stworzonego dla profesjonalnych warsztatów w 2018 r. dołączyła Polska.

 

Głównym założeniem szkoleń jest nacisk na aspekt praktyczny. To idealne uzupełnienie teorii. Poza tym szkolenia są stale aktualizowane i rozwijane zgodnie z kierunkami rozwoju ZF w wybranych obszarach obejmujących układy: przeniesienia napędu, zawieszenia, kierowniczy i hamulcowy. Tematyka szkoleń uwzględnia również serwisowanie automatycznych skrzyń biegów 6HP i 8HP wraz z przekładnią hydrokinetyczną. Poza tym w trakcie prowadzenia modułów szkoleniowych szczegółowo omawiana jest specyfika popularnych modeli samochodów osobowych, które najczęściej pojawiają się w warsztatach partnerów.

 

Oferta szkoleń ZF [pro]Tech obejmuje także moduły tematyczne dotyczące pojazdów użytkowych. Dodatkowo, w związku z rosnącym udziałem w rynku pojazdów hybrydowych i elektrycznych, oferta szkoleniowa ZF [pro]Tech została rozszerzona o tematykę układów wysokiego napięcia, które prędzej czy później staną się codziennością na drogach oraz w warsztatach.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę ZF Aftermarket.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).