Zakłady Volkswagen Poznań otwarte dla zwiedzających | MOTOFAKTOR

Zakłady Volkswagen Poznań otwarte dla zwiedzających

person Redakcja 3/07/2023

Od początku lipca, z okazji 30-lecia spółki Volkswagen Poznań, można zwiedzić zakłady w Poznaniu i Wrześni. Goście mogą zobaczyć na żywo produkcję i nie tylko.

 

 

Uczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy.

 

Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był tarpan, a dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedzą przekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem – mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań.

Fot. Volkswagen

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną z najnowocześniejszych fabryk, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku.

 

Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera, w różnych odmianach, m. in. VW Crafter w wersji elektrycznej, tzw. e-Crafter, a także VW Grand California, który jest 100 procentowym kamperem – mówi Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie VWP we Wrześni – Ale pokażemy nie tylko to. Bardzo mocno stawiamy na ekologię i dlatego zwiedzający usłyszą o farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach pracujących w naszym zakładzie – dodaje dyrektor Kurosz.

 

Sama wycieczka zarówno w Poznaniu oraz we Wrześni potrwa dwie godziny.

Fot. Volkswagen

Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 rok życia. Co ważne – grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku – z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny, znaleźć dogodny termin i wypełnić wymagane pola. Samo zwiedzanie jest za darmo, a przewodnikami są pracownicy VWP. Na stronie internetowej podane są również dostępne godziny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl.

 

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni? W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). W przypadku zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

Fot. Volkswagen

Źródło: Volkswagen

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).