XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już 23 listopada

XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już 23 listopada

person Joanna Piszcz 7/11/2023

23 listopada 2023 r. w Warszawie odbędzie się XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

 

Kongres, jak i SDCM, świętują w tym roku swoją pełnoletniość – ten jubileuszowy charakter będzie towarzyszył tegorocznej edycji spotkania branży automotive. Podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się 10 sesji merytorycznych, w których udział weźmie kilkudziesięciu ekspertów. Wśród nich między innymi pracownicy dystrybutorów i producentów części, przedstawiciele polskich i europejskich organizacji branżowych oraz światowych grup zakupowych, jak również niezależni eksperci oraz przedstawiciele mediów.

 

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Kongresu będą autorzy bestsellerowych książek: Sylwia Czubkowska (TOK FM), Igor Janke (Układ Otwarty) oraz Krzysztof Wojczal (analityk, twórca geopolitycznego bloga i autor poczytnych książek).

 

23 listopada w Warszawie poruszane będzie pełne spektrum aktualnych tematów dotyczących branży motoryzacyjnej. Zaplanowane sesje merytoryczne obejmują takie zagadnienia jak:

 

  • Transformacja polskiej gospodarki i motoryzacji na przestrzeni ostatnich 30 lat
  • Motoryzacja z europejskiego punktu widzenia, w której wezmą udział zarządzający kluczowymi organizacjami branżowymi jak CLEPA, FIGIEFA, AVERE czy APRA
  • TSL i przyszłość transportu ciężkiego w obliczu ekologicznych zmian
  • Preferencje konsumentów dot. części wykorzystywanych do napraw, gdzie prelegenci rozmawiać będą o szerokiej gamie opcji dostępnych dla kierowców
  • Gospodarka obiegu zamkniętego w motoryzacji skupiona na profesjonalnej regeneracji i problemach jakie napotyka w Polsce i Europie
  • Przyszłość Stacji Kontroli Pojazdów a bezpieczeństwo na drogach
  • Ogólne perspektywy dla motoryzacyjnego rynku wtórnego w perspektywie średnioterminowej – spojrzenie agencji Roland Berger
  • Europejski przemysł motoryzacyjny w obliczu transformacji – skutki zmian geopolitycznych i gospodarczych
  • Inicjatywy związane z poszukiwaniem i rozwijaniem młodych talentów w branży motoryzacyjnej.

 

Podczas tego dnia odbędzie się także zamknięta sesja dla przedstawicieli warsztatów motoryzacyjnych, podczas której będą mogli oni dyskutować o wyzwaniach i szansach stojących przez ich biznesem.

 

Jak co roku Kongres cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dla osób związanych z branżą jest to obowiązkowa pozycja w kalendarzu i szansa, aby pozyskać najświeższą wiedzę na temat aktualnej sytuacji oraz trendów w motoryzacji.

Z okazji osiągnięcia pełnoletności naszego wydarzenia postanowiliśmy odświeżyć jego formułę i zaproponować naszym gościom nowe rozwiązania. Myślę, że tradycyjnie każdy znajdzie tam coś dla siebie, lecz jednocześnie wszyscy dostrzegą i docenią zmienioną formułę Kongresu. Liczymy, że jak co roku nasz event będzie miejsce spotkania pasjonatów branży motoryzacyjnej, miejscem wymiany myśli, dyskusji i nawiązywania nowych relacji biznesowych, które w pewien sposób jeszcze bardziej będą rozwijały naszą branżę. Sądzę, że spojrzenie wielu ekspertów zza granicy, ale także spoza branży motoryzacyjnej będzie bardzo ciekawe dla naszych gości. 23-ego zapraszam więc na Kongres SDCM, a dzień wcześniej na uroczystą kolację. Tomasz Bęben Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM)

 

Rejestracja na wydarzenie jest nadal otwarta i dostępna pod adresem https://kongres.sdcm.pl/.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).