Właściciele EV chcą specjalistyczne opony – dane Apollo Tyres | MOTOFAKTOR

Właściciele EV chcą specjalistyczne opony - dane Apollo Tyres

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2023

Badanie opinii* zlecone przez Apollo Tyres wykazało, że większość właścicieli elektryków w Europie wolałaby kupować opony zamienne opracowane pod EV.

 

  • 75% respondentów wybrałoby opony zamienne zaprojektowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Odsetek ten jest jeszcze wyższy wśród młodszych kierowców
  • Kierowcy pojazdów elektrycznych płci męskiej częściej preferują opony przeznaczone do pojazdów elektrycznych
  • 60% badanych jest skłonnych zapłacić więcej za specjalistyczne opony do pojazdów elektrycznych
  • Opona Vredestein Quatrac Pro EV była pierwszą całoroczną oponą opracowaną dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, która została wprowadzona na rynek europejski
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

W ankiecie przeprowadzonej wśród 6000 europejskich kierowców samochodów elektrycznych, 75% kierowców stwierdziło, że woleliby opony zamienne przeznaczone specjalnie do pojazdów elektrycznych, w porównaniu do zaledwie 4%, którzy zadeklarowali, że raczej by tego nie zrobili.

 

Badanie Apollo Tyres wykazało również, że młodsi kierowcy pojazdów elektrycznych są grupą najbardziej skłonną do zakupu specjalistycznych opon zamiennych. Większość (81%) osób w wieku od 25 do 34 lat twierdzi, że jest „bardzo prawdopodobne” lub „raczej prawdopodobne”, że kupi oponę zaprojektowaną specjalnie dla pojazdów elektrycznych, w porównaniu do 61% osób w wieku od 45 do 54 lat.

 

Wymieniając opony do samochodu elektrycznego, mężczyźni są bardziej skłonni wybrać produkt przeznaczony specjalnie dla tego rodzaju pojazdów – 36% z nich twierdzi, że jest to „bardzo prawdopodobne”, w porównaniu do 30% kobiet prowadzących auta elektryczne.

 

Respondenci zapytani o czynniki, które zmotywowałyby ich do wyboru określonego typu opon na wymianę, 41% kierowców wymieniło „wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych” podczas gdy 36% wybrałoby produkt „rekomendowany przez producenta samochodu”.

 

Wybierając opony w przyszłości, aż 60% właścicieli pojazdów elektrycznych twierdzi, że byliby gotowi zapłacić więcej za produkty opracowane specjalnie do użytku w pojazdach elektrycznych.

 

W ubiegłym roku firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek oponę Vredestein Quatrac Pro EV, pierwszą w Europie oponę całoroczną opracowaną specjalnie dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Produkt został zaprojektowany tak, aby poradzić sobie ze zwiększonym momentem obrotowym i masą związaną z nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi, zapewniając doskonałe prowadzenie i stabilność, niski poziom oporów toczenia i wysokie standardy trwałości. Opona Quatrac Pro EV ma również bieżnik, który zapewnia redukcję hałasu drogowego o 1 dB. w porównaniu z równoważną oponą całoroczną Vredestein, która nie jest przeznaczona do pojazdów elektrycznych, dzięki zoptymalizowane przez sztuczną inteligencję sekwencjonowanie rzeźby bieżnika.

 

W miarę jak Europa zmierza w kierunku zelektryfikowanego transportu, konsumenci stają się coraz bardziej świadomi produktów, które mogą zaoferować znaczące korzyści dla ich pojazdów elektrycznych. Potwierdza to wczesny popyt na Quatrac Pro EV, a także wyniki ankiety, a my będziemy nadal inwestować w innowacje dedykowane dla pojazdów elektrycznych w miarę rozwoju tego sektora – mówi Yves Pouliquen, szef grupy sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres.

 

* W badaniu wzięło udział 6000 osób z następujących krajów: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy i Hiszpania.

 

Źródło: Apollo Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).