Wielton na targach TransLogistica 2023 | MOTOFAKTOR

Wielton na targach TransLogistica 2023

Wielton po raz pierwszy pojawił się na targach TransLogistica Poland w Warszawie. Jeszcze dziś goście targów będą mogli zobaczyć m.in. naczepę kurtynową Mega.

 

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland to jedno z większych wydarzeń biznesowych organizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przeznaczone są dla firm związanych z branżą TSL, które użytkują lub poszukują rozwiązań w dziedzinie transportu, spedycji oraz logistyki. Podczas tegorocznej edycji jednym z wystawców jest firma Wielton. Spośród rozbudowanej oferty pojazdów wieluńskiego producenta, na stoisku zewnętrznym zaprezentowano dedykowaną do transportu kombinowanego naczepę kurtynową typu Mega.

 

Curtain Master MEGA z systemem Intermodalnym przeznaczono do mieszanego transportu towarów wielkogabarytowych, np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności, trwałości i dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. Obniżenie poziomu ramy i zawieszenia pozwoliło na zastosowanie wyższego stelaża. Dzięki temu pojazd pozwala na transport towaru o wysokości 3 m, a całkowita kubatura pojazdu wynosi około 100 m3. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy – od 6300 kg, co istotnie wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach.

 

Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.
Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A., Fot. Wielton

Targi TransLogistica Poland to doskonała okazja do zapoznania się z szerokim portfolio marki Wielton oraz wachlarzem wyposażenia dodatkowego. W Warszawie zaprezentujemy naczepę kurtynową Curtain Master Mega z systemem intermodalnym, która może być również wykorzystywana do transportu promem, dzięki wyposażeniu jej w uchwyty umożliwiające właściwe zabezpieczenie podczas przeprawy statkiem. Nie zabraknie także rozwiązań Aberg Connect, spółki, która odpowiada za rozwiązania telematyczne i TPMS dedykowane do produktów wszystkich marek Grupy Wielton. Jesteśmy firmą, która stawia na rozwój, wsłuchuje się w potrzeby rynku, a przede wszystkim koncentruje się na kliencie i bezpieczeństwie użytkowania pojazdów. Na odwiedzających nasze stoiska czekać będą eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Serdecznie zapraszam – mówi Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.

 

Curtain Master Mega to pojazd dedykowany do transportu intermodalnego, dzięki wzmocnionej ramie i zawieszeniu pneumatycznemu, a także zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań, jak składany zderzak. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. zawieszenie rozłączne, 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5 i wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi.

 

Prezentowany pojazd został także wyposażony w system zapobiegający powstawaniu powłoki lodowej na dachu naczepy oraz ścianę blokowania ładunku Aberg Fix. Produkt posiada specjalną podłogę ze sklejki 7,5 t o podniesionym współczynniku tarcia, dzięki której możemy lepiej zabezpieczyć ładunek oraz skrócić czas załadunku. Blacha ryflowana w tylnej części naczepy chroni podłogę przed uszkodzeniami, na które jest narażona podczas wjeżdżania wózkiem widłowym do środka w trakcie załadunku. Pojazd zaopatrzono w 19 standardowych par uchwytów mocujących ładunek, a także w 8 par uchwytów mocowania ładunku 5T. Dodatkowo w naczepie zastosowano system podwieszanych pasów Hestal Cargo Master, stoper palet z safety-lock i łącznie 20 adapterów 2t oraz 4t.

 

Spółka Aberg Connect zajmuje się tworzeniem rozwiązań z zakresu telematyki oraz systemów kontroli ciśnienia w oponach dla produktów Grupy Wielton. Posiada rozwiązania przeznaczone do monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Dostarcza informacje o aktualnym stanie naczepy pod względem ciśnienia w ogumieniu, obciążenia osi, przebiegu, lokalizacji czy prędkości. Nie tylko ułatwia obsługę i utrzymanie właściwego stanu pojazdów, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo kierowców oraz ładunków. Portal Aberg Connect to narzędzie ułatwiające szybkie i efektywne monitorowanie floty, sprawdzanie bieżących informacji o pojazdach oraz szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek usterek.

 

Odwiedzający od 7 do 9 listopada 2023 r. X Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki
w Warszawie mogą zapoznać się z ofertą marki Wielton na stoisku wewnętrznym nr e11
w Hali nr 4 EXPO XXI oraz na stoisku zewnętrznym polskiego producenta.

 

Źródło: Wielton

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).