Więcej rozmiarów w gamie opon Michelin Crossgrip | MOTOFAKTOR

Więcej rozmiarów w gamie opon Michelin Crossgrip

W sprzedaży pojawiły się dwa nowe rozmiary opon z gamy Michelin Crossgrip przeznaczonej do maszyn rolniczych oraz przeładunkowych.

 

Gama Michelin Crossgrip do zastosowań rolniczych i przeładunkowych poszerza się o dwa nowe rozmiary – 400/70R20 i 480/80R26 – przeznaczone dla szerokiego spektrum pojazdów. Opony szczególnie dobrze sprawdzą się w mini ładowarkach, ładowarkach teleskopowych oraz ciągnikach rolniczych o mocy do 200 KM.

 

Opona Michelin Crossgrip w rozmiarze 40/80
Opona Michelin Crossgrip

Gama Michelin Crossgrip to kompaktowe opony do uniwersalnego i wszechstronnego zastosowania na drogach, trawie i śniegu przez cały rok. Pod względem technologicznym Michelin Crossgrip wyróżnia się głębokim bieżnikiem i zupełnie nową mieszanką gumową, która:

 

  • ma gwarantować osiągi niezależnie od warunków atmosferycznych;
  • zapewniać komfort użytkowania i bezpieczeństwo operatorom maszyn;
  • oferować doskonałą przyczepność na śliskich nawierzchniach;
  • zwiększać produktywność i możliwości zastosowania.

 

Konstrukcja radialna Michelin Crossgrip ma zapewniać maksymalną zwrotność na twardych nawierzchniach i przy dużych prędkościach. Dzięki niskim oporom toczenia opona optymalizuje efektywność energetyczną maszyn, niezależnie od tego, czy są one napędzane silnikami spalinowymi czy elektrycznymi. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa, a także zwiększenie zasięgu pojazdu elektrycznego.

 

Nowa gama Michelin Crossgrip została poddana dogłębnym i rygorystycznym testom mającym na celu ocenę przyczepności i hamowania na ubitym śniegu, w których uzyskała oficjalny certyfikat M&S*. Potwierdza on, że opona jest niezawodna podczas użytkowania w warunkach zimowych.

* Certyfikat M&S potwierdza możliwość użytkowania na błocie lub śniegu dzięki karkasowi składającemu się z ukośnie ułożonych warstw i drutów, które nadają bieżnikowi specyficzną geometrię.

 

Źródło: Michelin

Zdjęcie główne: F. Lanoe

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).