Vredestein rozszerzył gamę opona Quatrac Pro | MOTOFAKTOR

Vredestein rozszerzył gamę opona Quatrac Pro

Apollo Tyres rozszerza gamę opon całorocznych Vredestein Quatrac Pro, uzupełniając ją o 17 nowych opcji rozmiarowych w zakresie 18'-21'.

 

 

 

Opona całoroczna Vredestein Quatrac Pro, Fot. Apollo Tyres
Opona całoroczna Vredestein Quatrac Pro, Fot. Apollo Tyres

Opony całoroczne Quatrac Pro, których oferta obejmuje obecnie 103 różne warianty od 17 do 22 cali włącznie, zaprojektowano, opracowano i wyprodukowano specjalnie do pojazdów o wysokich osiągach, a bieżnik wykonano z unikalnej mieszanki materiałów w celu zapewnienia optymalnej trakcji podczas przyspieszania oraz wysokiego poziomu przyczepności przez cały rok podczas hamowania i szybkiego pokonywania zakrętów. Prowadzenie na mokrej nawierzchni ma wspomagać wysoka zawartość krzemionki i żywicy oraz specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika.

 

Dodatkowe rozmiary obejmują opcje dostosowane do przedniej lub tylnej osi umożliwiające optymalne przeniesienie mocy w konfiguracjach z napędem na przednie, tylne lub cztery koła. Nowe rozmiary zapewnią dopasowanie modelu Quatrac Pro do różnorodnych samochodów osobowych i SUV, włączając w to warianty Mercedes klasy G, BMW serii 4, Range Rover Velar i Audi Q3.

 

W zeszłym roku model Quatrac Pro zdobył kilka nowych nagród w niezależnych testach opon, w tym nagrodę „Price/Quality Winner” (zwycięzca w kategorii stosunku jakości do ceny) magazynu „AUTO Straßenverkehr” oraz rekomendację magazynu „ACE Lenkrad” na podstawie testu opon całorocznych. Testerzy magazynu „AutoBild” również byli pod wrażeniem opony. Szczególnie podkreślano jej osiągi na śniegu, a także stabilną jazdę i krótką drogę hamowania na mokrych zboczach przy niskim poziomie hałasu.

 

Premierę nowych rozmiarów napędza zapotrzebowanie klientów, co potwierdza sukcesy naszych skoncentrowanych na osiągach produktów całorocznych. Rozszerzona oferta Quatrac Pro zapewnia najlepsze w swojej klasie prowadzenie, a te nowe produkty pomogą nam dotrzeć do jeszcze większego grona klientów w całej Europie. Dzięki szeroko zakrojonym testom przeprowadzonym przez nasz dział badań i rozwoju w nowych rozmiarach zachowano nagradzane osiągi oraz standardy bezpieczeństwa modelu Quatrac Pro – powiedział Yves Pouliden, szef sprzedaży i marketingu w firmie Apollo Tyres.

 

Marka Vredestein była pionierem w segmencie całorocznym na początku lat 90. XX wieku, a dziś — jako część Apollo Tyres — nadal oferuje najszerszy wybór opon całorocznych na rynku. Niedawno firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek opony Vredestein Quatrac Pro EV, pierwszą europejską oponę całoroczną opracowaną specjalnie do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

 

Pierwsze z nowych rozmiarów Quatrac Pro mają zostać wprowadzone na rynek w lutym 2023 r., a pozostałe mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale.

 

Źródło: Apollo Tyres

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).