Volkswagen Group Technology – e-mobilna spółka VAG | MOTOFAKTOR

Volkswagen Group Technology - e-mobilna spółka VAG

person Redakcja 8/05/2023

Volkswagen Group Technology jest głównym dostawcą technologii do pojazdów elektrycznych produkowanych przez Grupę Volkswagen, m.in. modelu ID.7.

 

 

Naszym celem jest pozycja lidera technologicznego również w elektromobilności. Dlatego stawiamy na skalowalność, integrację pionową i dalsze rozszerzanie naszych kompetencji. W tym celu opieramy się na naszym kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w opracowywaniu wiodących technologicznie, konkurencyjnych komponentów dla technologii spalinowych oraz na naszej silnej pozycji w elektromobilności, którą sukcesywnie zdobywaliśmy w ostatnich latach – powiedział Thomas Schmall, odpowiedzialny za technologię w Grupie Volkswagen.

Nowy, wysoce wydajny napęd elektryczny APP550

W ID.7 zadebiutowała zupełnie nowa generacja napędu o wewnętrznym oznaczeniu APP550, która charakteryzuje się lepszymi osiągami i większą sprawnością. Z mocą 210 kW (286 KM) jest najmocniejszym silnikiem elektrycznym zastosowanym jak dotąd na platformie MEB.

 

Pod względem technicznym układ ten opiera się m.in. na silniku ze zmodyfikowanym stojanem o większej efektywnej liczbie uzwojeń i większym przekroju przewodów, a wirnik wyposażono w mocniejsze magnesy stałe. Zastosowanie specjalnych materiałów i nowych metod obróbki zapewnia optymalizację całego systemu, co przekłada się na zwiększoną wydajność.

 

Nowy układ napędowy został opracowany we współpracy z działem rozwoju technicznego marki Volkswagen Samochody Osobowe i w przyszłości ma być stosowany także w innych modelach, które wykorzystują platformę MEB. Nowy napęd jest produkowany w zakładzie Volkswagen Group Technology w Kassel. Kassel jest centrum kompetencji w zakresie elektrycznego układu napędowego dla całej Grupy, a jego specjaliści mają 15-letnie doświadczenie w rozwoju napędów elektrycznych.

 

Oprócz napędu elektrycznego Volkswagen Group Technology opracowuje i produkuje cały szereg innych komponentów dla modeli Grupy na platformie MEB. Zakłady w Brunszwiku, Kassel, Salzgitter i Hanowerze dostarczają systemy akumulatorów, układy osi i podwozia.

Perspektywy: Kompletny układ napędowy nowej generacji

Volkswagen Group Technology pracuje obecnie wraz z marką Volkswagen Samochody Osobowe nad elektrycznym układem napędowym przyszłości. W tym celu Volkswagen zajmuje się wieloma komponentami i m.in. samodzielnie opracowuje falownik i system zarządzania termicznego. Pierwszy falownik „zaprojektowany przez Volkswagena” już wkrótce ma być gotowy do produkcji seryjnej i trafić do samochodów zbudowanych na następnej generacji platformy MEB. Dzięki modułowej budowie w przyszłości będzie można zrealizować całą paletę układów napędowych – od silników do aut miejskich po takie do samochodów sportowych o mocy 680 KM, a nawet większej. Układ napędowy Volkswagena oferuje znaczne korzyści w zakresie kosztów i wydajności: dzięki optymalnemu połączeniu poszczególnych komponentów możliwe jest zwiększenie wydajności nawet o 20%.

 

Volkswagen Group Technology łączy działania całego koncernu w zakresie akumulatorów, ładowania i komponentów do samochodów elektrycznych i wspiera poszczególne marki jako dostawca technologii dla całej Grupy. Zaangażowane są tu również spółki zależne, takie jak PowerCo (akumulatory) i Elli (ładowanie i energia). Efekt – zunifikowane ogniwo, które będzie produkowane przez PowerCo od 2025 roku i wyznaczy nowy punkt odniesienia w technologii akumulatorów. Do działu należy również platforma biznesowa, która obejmuje współpracę z partnerami zewnętrznymi, takimi jak Ford i Mahindra.

 

Źródło: Volkswagen

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).