Volkswagen Bulli – wersja Playmobil i z klocków LEGO na targach w Bremen | MOTOFAKTOR

Volkswagen Bulli - wersja Playmobil i z klocków LEGO na targach w Bremen

person Joanna Piszcz 4/02/2023

Na targach w Bremen można zobaczyć m.in. model Volkswagen T1 z 1962 r. - prototyp dla zabawki marki Playmobil - oraz prawdopodobnie największy na świecie Bulli z klocków LEGO.

  • Podczas targów Bremen Classic Motorshow 2023, dział oldtimerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze pokazuje dwie „gwiazdy”. 
  • To Volkswagen T1 z 1962 roku, który posłużył jako prototyp dla zabawki marki Playmobil.
  • Druga „gwiazda to Bulli” zbudowany z klocków LEGO.
  • Targi Bremen Classic Motorshow 2023 trwają od 3 do 5 lutego.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

W hali nr 5 bremeńskich terenów targowych, eksperci z Hanoweru zaprezentują swe eksponaty na wspólnym stoisku z Audi Tradition, Volkswagen Classic i Autostadt. Odwiedzający imprezę będą mogli odbyć tam „podróż w czasie” do dziecięcego pokoju, w którym zabawki i modele samochodów stały się impulsem do spełniania motoryzacyjnych marzeń.

 

Często w tych marzeniach występowały samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze, przede wszystkim Bulli. W 2011 roku firma LEGO wprowadziła na rynek pierwszy zestaw klocków do samodzielnego zbudowania Bullikampera T1 z roku modelowego 1962. Zestaw pozostawał w ofercie do roku 2020 i składał się z 1334 klocków. Kolejny zestaw pojawił się w roku 2021 i był to T2 Camper.

Na stoisku podziwiać można nie tylko „małe” kampery-zabawki. Zobaczyć można również, a może przede wszystkim, prawdopodobnie największego na świecie Bulli zbudowanego z klocków LEGO. Pełnowymiarowy kamper T2 zbudowany został z 400 000 klocków. Certyfikowany budowniczy LEGO odtworzył pojazd w zaledwie sześć tygodni. Wyjątkowy pojazd uzupełniają piękne dodatki, których nie powinno zabraknąć w żadnym kamperze.

 

Wzorem dla tego Bulli zbudowanego z klocków był T2a „Horst” z kolekcji zabytkowych samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze. „Horsta” również można w Bremie zobaczyć.

Dosłownie kilka kroków dalej, znaleźć można inną koncepcję zabawki – tym razem od firmy Playmobil. Kilka lat temu, przy okazji spotkania w siedzibie marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze, managerowie Playmobil poznali zbudowanego w roku 1962 kampera T1, tzw. „Henrik the Red„. Ten Bulli od razu ich zainspirował i od roku 2021 cieszy oczy nie tylko dzieci na półkach sklepów z zabawkami.

Jesienią 2021 Playmobil uruchomił również konfigurator Bulli, za pomocą którego klienci mogą skonfigurować własnego kampera. Oprócz pięciu różnych kombinacji kolorystycznych, zamówić można zindywidualizowane tablice rejestracyjne oraz figurki.

 

Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).