Ultrac Pro na podium testu opon | MOTOFAKTOR

Ultrac Pro na podium testu opon

Zaprezentowana w tym tygodniu opona Vredestein Ultrac Pro zajęła III miejsce w teście ogumienia UUHP przeprowadzonym przez "Auto Bild Sportscars".

W najnowszym teście „Auto Bild Sportscars” sprawdzono 7 różnych opon letnich o specyfikacjach 265/35 R 19 i 295/30 R 20. Jako pojazd testowy posłużył Mercedes-AMG GT. Testowano takie parametry jak osiągi, bezpieczeństwo i komfort na mokrej i suchej nawierzchni.

Zdaniem testerów „Auto Bild” Vredestein Ultrac Pro oferuje „najwyższego poziomu bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy” i, że jest to „zrównoważony, zorientowany na komfort wszechstronny produkt” w kategorii opon o wysokich osiągach. Powiedzieli również, że „zasłużenie otrzymuje nasz »wzorowy« znak jakości”.

Najnowsze ogumienie Vredestein uzyskało najwyższe noty w ocenie aquaplaningu i zajęła I miejsce w teście symulującym szybką jazdę w ulewnym deszczu i przy natężonym ruchu na autostradzie. Pochwały od testerów otrzymało w szczególności „zrównoważone zachowanie podczas jazdy” opony Ultrac Pro. Wyróżniono ją także w testach hamowania i prowadzenia.

Przy testach na suchej nawierzchni również pochwalono jej imponujące właściwości hamowania i prowadzenia. Ponadto opona Vredestein wyróżniała się wyjątkowo niskim poziomem hałasu drogowego, emitując zaledwie 70,5 Db podczas testów – znacznie ciszej niż jej najbliższy konkurent. Pochwalono także jej komfort i wszechstronny repertuar dynamiczny.

Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe
Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe

„Żadna inna opona w kategorii ultra ultra wysokich osiągów nie jest tak wszechstronna. Kierowcy otrzymują to, co najlepsze z obu światów: sportowy charakter i komfort. Ultrac Pro spełnia te konkurencyjne wymagania skuteczniej niż jakikolwiek rywal, dzięki czemu jest to opona bez kompromisów. To bardzo zachęcające, że opona uzyskała tak pozytywną ocenę w teście grupowym „Auto Bild Sportcars”, w którym wzięły udział jedne z największych i najbardziej uznanych marek w branży. Po europejskim debiucie na początku tego tygodnia jesteśmy zaszczyceni, że Ultrac Pro otrzymał pierwsze wyróżnienie i z niecierpliwością oczekujemy dalszych pozytywnych recenzji zarówno od testerów, jak i klientów” – mówi Benoit Rivallant, prezes Apollo Tyres Europe.

Źródło: Apollo Tyres

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).