Vredestein Ultrac Pro po premierze | MOTOFAKTOR

Vredestein Ultrac Pro po premierze

Wczoraj (12 marca 2024 r.) swoją oficjalną premierę miała opona letnia UUHP Vredestein Ultrac Pro. Za jej stylistykę odpowiada studio Italdesign.

Inspiracją do wyglądu nowego ogumienia od Vredestein jest wzornictwo chronometrów i innych wysokiej klasy zegarów, a ogólny motyw upływającego czasu ma nawiązywać do wydajności opony.

Premiera opony Ultrac Pro przypadła na jubileusz 25-lecia rozpoczęcia współpracy Apollo Tyres z biurem projektowym Italdesign. Wtedy to obie marki wspólnie działały przy projekcie opony Vredestein Sportrac, która zadebiutowała w 1999 r.

Wygląd nowej opony przypomina tarczę zegara, a linie wokół obwodu sugerują znaczniki sekund i minut. Na jednej ze ścian bocznych dodano sekwencję cyfr, co sprawia wrażenie jakby była to opona ze stoperem lub cyfrowym zegarkiem. Poprzez dodanie takich elementów, biuro Italdesign podkreśla precyzję i dbałość o detale, nadając oponie estetykę zegarmistrzowską.

Fot. Apollo Tyres

Model Ultrac Pro występuje w wariantach do 24 cali, co pozwala na montaż w wielu rodzajach supersamochodów, samochodów sportowych, luksusowych limuzyn i SUV-ów.

Aby stworzyć tę oponę, zespoły marketingu i badawczo-rozwojowe firmy Apollo Tyres najpierw określiły cechy techniczne opony Vredestein, a następnie podjęły współpracę z biurem Italdesign w celu stworzenia koncepcji kuszącej dla docelowych klientów zainteresowanych osiągami. Obydwie firmy zaangażowały się w intensywną wymianę pomysłów, co pozwoliło im skutecznie połączyć swoją wiedzę projektową. Efektem tych działań jest produkt, który ma potencjał wyraźnie zmienić wygląd pojazdu.

Opona Vredestein Sporttrac zaprojektowana przez słynnego Giorgetto Giugaro w 1999 roku była pierwszą oponą z asymetryczną konstrukcją, która podkreślała jej sportowy charakter. Od tamtego czasu obie firmy kontynuują współpracę, łącząc swoją kreatywność z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, aby tworzyć estetyczne opony o doskonałej wydajności.

Fot. Italdesign

Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe
Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe

„Jesteśmy dumni, że mamy tak długie relacje z biurem Italdesign, organizacją, która od 1968 roku wpływa na trendy w projektowaniu samochodów. Italdesign podziela wiele z naszych kluczowych wartości i występuje między naszymi firmami silna synergia w podejściu do nowych kreatywnych wyzwań. Odegrali oni kluczową rolę w kształtowaniu marki Vredestein, pomagając naszym oponom wyróżnić się na wysoce konkurencyjnym rynku. Wprowadzenie po raz kolejny produktu na rynek, który jest naprawdę wyjątkowy, przynosi dużo satysfakcji” – mówi Benoit Rivallant, prezes firmy Apollo Tyre Europe.

Joaquin Garcia, dyrektor ds. projektowania w Italdesign, Fot. Italdesign
Joaquin Garcia, dyrektor ds. projektowania w Italdesign, Fot. Italdesign

„Podobnie jak podczas projektowania samochodu, na ściankę boczną opony patrzymy jak na puste płótno, które pozwala nadać charakteru produktowi o wysokich osiągach i takie właśnie podejście obraliśmy przy projektowaniu modelu Ultrac Pro. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatnich 25 lat pracy z marką Vredestein. Wnioski uzyskane z każdej opony posłużyły za podstawę do opracowania kolejnego produktu” – dodaje Joaquin Garcia, dyrektor ds. projektowania w Italdesign.

Opona Ultrac Pro jest dostępna w szerokiej gamie rozmiarów odpowiednich do obręczy
o średnicy od 18 do 24 cali. Ma zostać wprowadzona do sprzedaży wiosną 2024 r.

Źródło: Apollo Tyres

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).