UFI Filters powiększa zakład w CTParku Opole | MOTOFAKTOR

UFI Filters powiększa zakład w CTParku Opole

Ruszyła budowa piątego budynku w ramach parku przemysłowo-logistycznego CTPark Opole. Rozbudowa kompleksu związana jest z ekspansją marki UFI Filters Poland.

Opolska inwestycja to pierwszy projekt CTP w Polsce i jednocześnie pierwsza poza Chinami fabryka UFI Filters zajmująca się produkcją wymienników ciepła. Swoje operacje firma rozpoczęła w CTPark Opole w 2018 roku. Filtry dostarczane przez UFI Filters są wykorzystywane we wszystkich markach samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych oraz bolidach Formuły 1.

„Ekspansja UFI Filters Poland o kolejne 6 000 m2 stanowi potwierdzenie skuteczności przyjętego przez nas modelu biznesowego opartego na utrzymaniu wszystkich nieruchomości w portfelu CTP w całym okresie najmu. Umożliwiamy naszym partnerom niezakłócony rozwój zarówno poprzez udostępnienie im większej powierzchni w dogodnym momencie, jak i dokonywanie zmian w standardach budynkowych, odpowiadających precyzyjnym oczekiwaniom klientów na przykład w związku z innowacjami wdrażanymi na liniach produkcyjnych czy technologicznych. Cieszymy się, że UFI Filters Poland po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem. Bez wątpienia to pozytywny sygnał dla całej branży automotive, ale również dla przedsiębiorstw z innych sektorów” – mówi Łukasz Tomczyk, Business Developer w CTP Poland.

Poprzez zwiększenie nakładów inwestycyjnych UFI Filters w Polsce, firma chce stać się jednym z liderów w zakresie mobilności przyszłości. Obecnie zakład w Opolu umożliwia przedsiębiorstwu obsługę głównych dostawców samochodów w Europie oraz optymalizację czasu dostaw.

Fot. CTP

Kompleks skupia także innych najemców z branży motoryzacyjnej, w tym IAC (International Automotive Components) i TitanX Engine Cooling. Popyt na CTPark Opole wśród firm z sektorów automotive, transportu i logistyki to wynik między innymi lokalizacji inwestycji. Znajduje się ona na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego, co sprzyja dynamice rozwoju biznesu oraz zapewnia dostęp do najnowszych technologii i bazy edukacyjnej. Jednym z instrumentów wsparcia jest także możliwość uzyskania ulgi w podatku dochodowym do 60% kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników.

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, Fot. CTP
Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, Fot. CTP

„Z punktu widzenia najemców jednym z kluczowych czynników jest lokalizacja parków przemysłowo-magazynowych, która ma bezpośrednie przełożenie na efektywność operacyjną, koszty logistyczne i jakość obsługi klienta docelowego. Dlatego naszym priorytetem jest budowa obiektów w atrakcyjnych ośrodkach biznesowych, wzdłuż najważniejszych szlaków komunikacyjnych. W takich kompleksach najemcy nie tylko pozostają latami, ale i rosną razem z nimi. Ostatnio na ekspansję w ramach CTPark Opole zdecydowała się firma TitanX Engine Cooling, a teraz rozpoczynany realizację kolejnego budynku dla marki UFI Filters Poland, która zajmie łącznie 12 000 m2. To pokazuje długoterminową jakość naszych kompleksów” – wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Budynek OPO 2B ma być oddany do użytkowania w III kwartale 2024 roku. Obiekt ma zostać poddany certyfikacji w systemie BREEAM. Jak wszystkie nowo budowane inwestycje CTP deweloper ma przystosować go do montażu paneli fotowoltaicznych i wyposażyć w system inteligentnego monitorowania zużycia mediów.

Dotychczas w ramach CTPark Opole wybudowano cztery budynki o łącznej powierzchni 82,000 m2. Docelowo kompleks ma liczyć ponad 100 000 m2 przestrzeni najmu.

Źródło: CTP

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).