Fabryka TitanX w Opolu otwarta | MOTOFAKTOR

Fabryka TitanX w Opolu otwarta

W Opolu otwarto fabrykę TitanX Engine Cooling. Obiekt zrealizowano w formule build-to-suit. Powstawać w nim będą układy chłodzenia do pojazdów ciężarowych.

TitanX Engine Cooling, globalne przedsiębiorstwo posiadające swoje oddziały w: Szwecji, Polsce, Włoszech, Chinach, USA, Brazylii i Meksyku, opracowuje i dostarcza innowacyjne systemy chłodzenia układów napędowych. Celem firmy jest działanie na rzecz dekarbonizacji sektora transportu i wsparcie klientów w rozwoju pojazdów bezemisyjnych. TitanX Engine Cooling współpracuje ze znaczną częścią największych producentów pojazdów ciężarowych w Europie.

Cedric Huslin, CEO TitanX, Fot. TitanX
Cedric Huslin, CEO TitanX, Fot. TitanX

„Dzięki otwarciu fabryki w budynku OPO3 będziemy w stanie zintegrować pod jednym dachem procesy produkcji, co przełoży się na wieloaspektową optymalizację działań, a tym samym – zwiększy konkurencyjność i skuteczność biznesową TitanX. Należy także podkreślić, iż przestrzeń została dostosowana do naszych precyzyjnych oczekiwań, a sam kompleks CTPark Opole wyróżnia się najwyższymi walorami użytkowymi i funkcjonalnymi, o czym przekonujemy się już od niemal sześciu lat” – mówi Cedric Huslin, CEO TitanX.

Na terenie CTPark Opole TitanX Engine Cooling działa od 2018 roku. Wówczas firma wynajęła powierzchnię o metrażu 11 582 m2, stając się jednym z pierwszych najemców CTP w Polsce. Od tego czasu stale rozwija swoją działalność w opolskim kompleksie, w pełni wykorzystując jego strategiczne położenie pomiędzy Wschodem a Zachodem Europy. W przyszłości planowana jest rozbudowa zakładu o kolejne niemal 8 700 m2.

„CTPark Opole zlokalizowany jest w strategicznym miejscu, oferując łatwy dostęp do autostrady A4 oraz innych kluczowych arterii komunikacyjnych, prowadzących do Czech i Niemiec. Fakt, iż inwestycja znajduje się w klastrze przemysłowym automotive ma dla nas ogromną wartość biznesową. Fabryka w Opolu jest kluczowa dla zwiększenia sprzedaży w Europie i stanowi kamień milowy na drodze do zrównoważonej przyszłości transportu. W niedalekiej perspektywie może stać się również szansą dla TataAutoComp, indyjskiego koncernu będącego właścicielem TitanX, na rozszerzenie działalności w tej części kontynentu” – dodaje Cedric Huslin.

Wraz z planowanym pod koniec 2024 roku uruchomieniem kilku nowych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego oddział TitanX w Opolu odegra kluczową rolę w ekspansji marki na europejskim rynku. W budynku OPO3, poza przestrzenią produkcyjną firma zajęła także powierzchnie biurowe i socjalne. Otwarcie fabryki przełożyło się na znaczące zwiększenie liczby miejsc pracy w regionie – obecnie zatrudnionych jest tam 165 specjalistów. Przedsiębiorstwo spodziewa się dalszego wzrostu w tym obszarze. Opole i jego okolica oferują bowiem pulę talentów, która ma szansę wzmocnić potencjał inżynierii produktowej i procesów biznesowych marki.

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, Fot. CTP
Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, Fot. CTP

„Z naszym wieloletnim klientem, firmą TitanX Engine Cooling, podpisaliśmy dotychczas umowy najmu na łącznie niemal 27 tys. mkw. w CTPark Opole. W ciągu ostatnich sześciu lat szczegółowo poznaliśmy potrzeby firmy, co bardzo ułatwia wszelkie wspólnie podejmowane działania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom TitanX, bez dodatkowych kosztów wykonaliśmy naświetla w ścianach, a cały budynek OPO3 został zrealizowany w formule built-to-suit w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy. Jest to wynik solidnej pracy zespołowej między TitanX a CTP. Tym samym najemca był w stanie rozszerzyć swoje działania produkcyjnie w bardzo krótkim czasie i w środowisku, w którym nabierał dojrzałości, przechodząc drogę od hubu logistycznego do jednego z kluczowych operatorów w sektorze zielonego transportu. W tak wymagającej branży, jaką jest szeroko rozumiana motoryzacja, bezpieczna i zrównoważona przestrzeń rozwoju to bardzo duży atut” – mówi Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Poza TitanX Engine Cooling w CTPark Opole swoje oddziały mają również takie firmy, jak: Raben, UFI Filters czy International Automotive Components (IAC).

Kompleks CTPark Opole docelowo ma składać się z zespołu czterech budynków, które dostarczą łącznie ponad 80 000 m2 powierzchni najmu. Opolska inwestycja, podobnie jak wszystkie znajdujące się w portfolio dewelopera, została wzniesiona z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Wyróżnia się wysokimi standardami związanymi z zużyciem energii, wody czy innych zasobów, wspierając najemców w realizowaniu ich strategii ESG. CTPark Opole został poddany certyfikacji BREEAM i oferuje możliwość instalacji systemów fotowoltaicznych na dachach, a także dysponuje systemem BMS.

Źródło: CTP

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).