TotalEnergies i Politechnika Warszawska podejmują współpracę | MOTOFAKTOR

TotalEnergies i Politechnika Warszawska podejmują współpracę

person Redakcja 4/07/2023

TotalEnergies i Politechnika Warszawska zawarły umowę o współpracy, która umożliwi studentom realizację programów edukacyjnych z inżynierami TotalEnergies.

 

Strony planują m.in. organizację konferencji tematycznych z zakresu środków smarnych, płynów eksploatacyjnych do pojazdów, ładowania elektrycznego, a także alternatywnych źródeł energii rozwijanych przez TotalEnergies – farm fotowoltaicznych, farm wiatrowych i technologii biogazu. Działania te pozwolić mają studentom poznać bliżej branżę energetyczną i wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłej pracy zawodowej lub karierze naukowej.

 

Umowę podpisali prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowicz, Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Jesper Rosenkrans, Dyrektor Generalny TotalEnergies Marketing Polska.

Umowa ta otwiera również możliwość współpracy z „TotalEnergies Professeurs Associés”, stowarzyszeniem non-profit działającym od 2001 r., które tworzy i promuje relacje pomiędzy światem energetyki a uczelniami wyższymi, szkołami inżynierskimi i szkołami biznesu poprzez prezentacje techniczne, ekonomiczne, naukowe, prawne i marketingowe profesorów-ekspertów w swoich dziedzinach.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania formalnej współpracy z wiodącą uczelnią techniczną w Polsce. TotalEnergies napędza innowacje w wielu obszarach biznesowych – zarówno ugruntowanych, jak i nowych – dlatego zawsze szukamy młodych, bystrych, dobrze wykształconych pracowników. Widzimy wielką wartość w połączeniu wieloletniej tradycji Politechniki Warszawskiej i wielu ekscytujących projektów TotalEnergies, aby definiować, jak będzie wyglądać energia dla przyszłych pokoleń – powiedział Jesper Rosenkrans, Dyrektor Generalny TotalEnergies Marketing Polska.

 

Politechnika Warszawska od lat współpracuje z firmami krajowymi i zagranicznymi, co jest niezwykle ważnym czynnikiem stymulującym jej rozwój. Bezpośredni kontakt z biznesem jest dla nas cenny i inspiruje do pracy nad nowymi projektami badawczymi i edukacyjnymi. Tematyka środków smarnych, a także tematy związane z ekologią i alternatywnymi źródłami energii – to przyszłość. TotalEnergies jest światowym liderem w tej branży, dlatego jesteśmy przekonani, że projekty, które zrealizujemy w ramach podpisanej umowy, będą innowacyjne i interesujące dla naszych studentów – dodał prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowicz, Dziekan Wydziału Motoryzacji i Maszyn Roboczych.

 

Współpracę zainaugurowało interaktywne szkolenie „Akademia Quartz” przeprowadzone przez ekspertów TEAM QUARTZ: Adama Klimka – popularnego w Polsce mechanika i osobowość telewizyjną – oraz Andrzeja Husiatyńskiego – Kierownika Działu Technicznego TotalEnergies Marketing Polska. W seminarium wzięło udział 120 studentów z różnych roczników Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

 

Źródło: TotalEnergies

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).