Światła OSRAM Night Breaker mają już 15 lat | MOTOFAKTOR

Światła OSRAM Night Breaker mają już 15 lat

person Redakcja 5/10/2023

Linia samochodowych źródeł światła OSRAM Night Breaker obchodzi w tym roku swój jubileusz. Pierwsze żarówki tej serii pojawiły się w sprzedaży w 2008 r.

 

Dziś, po kilkunastu latach ciągłego rozwoju i doskonalenia linii OSRAM Night Breaker, w jej skład wchodzą nie tylko źródła halogenowe, lecz także ksenony i lampy LED, a producent stale ulepsza ofertę, by sprostać rosnącym wymaganiom kierowców i zmieniającemu się rynkowi.

Lampy LED

Za główny cel rozwoju serii Night Breaker postawiono bezpieczeństwo, komfort i dopasowanie do potrzeb klientów. Nazwę tę noszą m.in. najbardziej innowacyjne lampy LED, tzw. retrofity, które jako pierwsze na rynku europejskim otrzymały dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych.

 

Retrofity Night Breaker H4 i H7 LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 230% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki swojej odporności na wibracje lampy są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet do 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Optykę dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze.

OSRAM Night Breaker H7, Fot. OSRAM

Retrofity LED firmy OSRAM, jako pierwsze tego typu produkty, zostały dopuszczone do użytkowania w Niemczech. Dziś już w kilkunastu państwach i bardzo wielu różnych modelach samochodów kierowcy legalnie mogą stosować LEDy tej marki. Co ważne – dopuszczenie dotyczy nie tylko typów H7 i H4, lecz także – od niedawna w niektórych krajach – popularnej wersji W5W LED, stosowanej najczęściej w światłach pozycyjnych i do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

 

Lampy LED Night Breaker W5W zapewniają białe światło o temperaturze barwowej do 6000 K i strumieniu świetlnym do 70 lm. W porównaniu do standardowych zużywają do 80% mniej energii, a dzięki rozwiązaniu plug&play i uniwersalnej polaryzacji można je szybko i łatwo zainstalować w pojeździe.

OSRAM Night Breaker W5W LED, Fot. OSRAM

Żarówki halogenowe

Portfolio oświetlenia halogenowego Night Breaker to aż trzy różne modele – Silver, Laser i Night Breaker 200. Liczba w nazwie tych ostatnich nie jest przypadkowa – oznacza, że żarówki świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Droga przed samochodem jest oświetlona znacznie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37. Night Breaker 200, najjaśniejsze żarówki halogenowe w ofercie OSRAM, występują w typach H4, H7 i od niedawana także H11.

OSRAM Night Breaker 200, Fot. OSRAM

Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Podobnie jak wspomniane wyżej Night Breaker 200, oświetlają nawet do 150 m drogi i emitują do 20% bielsze światło, zapewniając tym samym więcej światła i lepszą widoczność kierowcom, by szybciej identyfikować i reagować na zagrożenia na drodze.

OSRAM Night Breaker Laser H7, Fot. OSRAM

Night Breaker Silver stanowią z kolei świetne rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają one do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimami homologacyjnymi i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem. Dobry stosunek ceny do wydajności oraz zoptymalizowana trwałość i nowoczesny design z atrakcyjną srebrną osłoną (H4 / H7 / H11) to dodatkowe atuty tych żarówek.

OSRAM Night Breaker Silver H7, Fot. OSRAM

Ksenony Night Breaker

Xenarc Night Breaker Laser to najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: teraz aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Bielsze do 20% światło (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi nowoczesny wygląd. Produkty są dostępne w typach: D1S, D2S, D3S i D4S. Ze względu na wysoką jakość i pewność parametrów oraz długą trwałość OSRAM objął je właśnie 3-letnią gwarancją.

OSRAM Xenarc Night Breaker Laser, Fot. OSRAM

Wielokrotnie nagradzane

Produkty linii OSRAM Night Breaker zdobyły liczne nagrody i wielokrotnie zajmowały czołowe pozycje w testach produktów. Np. jarzniki Night Breaker Unlimited Xenarc okazały się najlepsze w przeprowadzonym w 2015 roku teście tygodnika „Auto Bild”. Brytyjskie wydanie tego magazynu, „Auto Express” uznało ksenony D1S Night Breaker Unlimited za najbardziej warte zakupu.

 

W 2021 roku retrofity OSRAM Night Breaker LED H7 otrzymały nagrody: German Innovation Award oraz ABC Award w kategorii „Transport”. W 2022 roku ten ostatni sukces powtórzyły retrofity tej samej linii, ale typu H4. Produkt ten został uhonorowany także nagrodą German Innovation Award w kategorii „Oświetlenie konsumenckie”.

 

Źródło: OSRAM

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).