Stellantis wprowadza ekosystem Free2move Charge | MOTOFAKTOR

Stellantis wprowadza ekosystem Free2move Charge

person Redakcja 28/06/2023

Stellantis wprowadził na rynek Free2move Charge, 360-stopniowy ekosystem, który ma zapewnić płynne ładowanie i zarządzanie energią pojazdom elektrycznym.

 

  • Kompletny ekosystem ładowania ma zapewnić klientom płynne ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) i zarządzanie energią
  • Free2move Charge ma urzeczywistniać obietnicę e-ABC: easy to Always Be Charged (zawsze dostępnego ładowania)
  • Pierwsze wprowadzone produkty i usługi są już dostępne w Ameryce Północnej, a wkrótce mają być również w Europie
  • Free2move Charge to pierwszy ekosystem rozwiązań sprzętu, oprogramowania i usług w ramach nowej struktury biznesowej Stellantis Charging & Energy, jednostki organizacyjnej wspierającej plan strategiczny Dare Forward 2030
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Ponieważ tempo wprowadzania pojazdów elektrycznych do powszechnego użytku przyspiesza, musimy być dla naszych klientów czymś więcej niż tylko dostawcą mobilności – powiedział Ricardo Stamatti, starszy wiceprezes jednostki biznesowej Stellantis, Charging & Energy – Przejmujemy inicjatywę tworząc specjalną jednostkę organizacyjną, która będzie wspierać naszą odważną strategię elektryfikacji, stanowiąc naturalne przedłużenie naszych kultowych marek. Free2move Charge jest pierwszym wprowadzanym na rynek produktem wyrażającym nasze dążenie do zapewnienia wydajności, wartości oraz zrównoważonej i zelektryfikowanej swobody mobilności dla wszystkich.

Obietnica e-ABC: easy to Always Be Charged

Free2move Charge logo ma nie tylko podpowiadać, jak łatwo (easy) i zawsze (Always) być (Be) naładowanym (Charged) (obietnica e-ABC), lecz także – dzięki inteligentnym rozwiązaniom – rozumieć potrzeby użytkowników i optymalizuje ogólne zarządzanie energią w celu poprawy wydajności, niezawodności i dostępności, zmniejszając całkowity koszt posiadania pojazdu i maksymalizując korzyści dla środowiska.

 

Dzięki współpracy z zespołem Free2move e-Genius, klienci mają mieć możliwość zmienić i dostosować pakiet tak, by ewoluował i był zawsze dopasowany do ich bieżących potrzeb użytkowych. Wsparcie e-Genuis ma być dostępne najpierw w Europie.

 

Poprzez wyeliminowanie barier kojarzonych z posiadaniem pojazdu z napędem elektrycznym, w tym obaw związanych z ładowaniem, Free2move Charge stać ma się kluczowym narzędziem do osiągnięcia celów planu strategicznego Stellantis Dare Forward 2030, w tym osiągnięcia celu sprzedaży wyłącznie samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV) do 2030 roku w Europie i 50% samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych BEV w ofercie dla Stanów Zjednoczonych.

Free2move Charge: zbudowany w oparciu o trzy filary

  • Free2move Charge Home ma zapewniać klientom prywatnym wsparcie w zakresie instalacji, finansowania i gwarancji na domowy system ładowania oraz inny sprzęt elektryczny i usługi. Obecnie dostępne opcje obejmują kable do ładowania prądem zmiennym i ładowarki ścienne, a także systemy Vehicle-2-Home, Vehicle-2-Grid oraz kompletne systemy zarządzania energią, z najnowocześniejszymi funkcjami, takimi jak bezdotykowe rozwiązania bezprzewodowe i indukcyjne roboty ładujące, które są opracowywane z myślą o przyszłych wersjach.
  • Free2move Charge Business, jako platforma typu „wszystko w jednym miejscu” (one-stop-shop), radzić ma sobie ze wszystkimi przeszkodami, oferując pełny pakiet usług związanych z ładowaniem i energią: wsparcie na wczesnym etapie zakupu, oszacowanie początkowych i przyszłych kosztów eksploatacji, odpowiednie dopasowanie infrastruktury do ładowania, instalacja, konserwacja i dostęp do publicznych stacji ładowania w trakcie podróży.
  • Free2move Charge GO ma gwarantować bezproblemowy dostęp do największej możliwej sieci publicznych punktów ładowania za pośrednictwem firm partnerskich zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Europie oraz innych regionach, które mają zostać wkrótce ogłoszone. Oprócz dostępu, płatności i całodobowego wsparcia Free2move Charge GO ma stopniowo uruchamiać przydatne funkcje, takie jak Plug and Charge, rezerwacje, programy lojalnościowe, abonamenty, przedpłacone pakiety, pojedyncze faktury/rozliczenia, a nawet – w razie potrzeby – zapewnić ładowanie w żądanej lokalizacji.

 

Free2move Charge ma wykorzystywać potęgę Stellantis Energy Cloud, bezproblemowo integrując się z aplikacjami mobilnymi poszczególnych marek pojazdów i najnowocześniejszą platformą STLA SmartCockpit, która ma być uruchomiona w 2024 roku, aby oferować klientom szybkie, przemyślane trasy oraz rekomendacje dotyczące ładowania w oparciu o faktyczny zasięg pojazdu i potrzeby związane z jego użytkowaniem. Free2move Charge ma przeprowadzić klientów Stellantis przez proces wdrażania, aby zrozumieć ich indywidualne potrzeby, umożliwiając pełną personalizację i wykorzystując sztuczną inteligencję do ciągłego doskonalenia wiedzy na temat sposobów najwygodniejszego samodzielnego ładowania.

 

Free2move eSolutions, firma technologiczna Stellantis, ma nadal rozwijać i dostarczać, wiodące w branży, sprzęt do ładowania i oprogramowanie, które wspierają ekosystem Free2move Charge oraz klientów zewnętrznych, a także będzie współpracować z innymi liderami branży, aby wprowadzać na rynek coraz więcej rozwiązań przeznaczonych do ładowania pojazdów elektrycznych.

Źródło: Stellantis

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).