Są nowe stacje w Europie na kartę DKV +Charge | MOTOFAKTOR

W ostatnich tygodniach europejska sieć stacji ładowania, dostępnych na kartę DKV +Charge, poszerzyła się o 6800 punktów w UK i Szwecji.

 

To, że Stary Kontynent stawia na prąd, jest już faktem. Sprzedaż elektryków rośnie dynamicznie, zarówno w segmencie aut osobowych, jaki i dostawczych. W ślad za tym powiększa się infrastruktura ładowania, tak aby pojazdy elektryczne mogły poruszać się płynnie nie tylko w obrębie aglomeracji, ale też między miastami i krajami. Przewidując ten trend, DKV Mobility od blisko 10 lat bardzo intensywnie rozbudowuje sieć akceptacji swojej karty paliwowej – tak, aby ułatwiała ona rozliczenia firmom inwestującym w bardziej ekologiczne pojazdy.

 

Dziś kartą DKV można rozliczać zakupy na 468 tysiącach stacji ładowania w Europie.

 

To najszersza sieć obsługująca elektryki, dostępna przy pomocy jednej karty paliwowej. Jej rozbudowa trwa także w Polsce, gdzie obejmuje już 2400 punktów takich marek jak: Elocity, GreenWay, EV Plus, EV Box, LMS PL, lonity czy PowerDot – mówi Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

 

Punkty te są dostępne za pośrednictwem DKV Card +Charge i aplikacji DKV Mobility. Oznacza to, że płatności można dokonywać z poziomu smartfona, a rozliczenie przychodzi do firmy w regularnej fakturze od DKV Mobility.

 

To jednak nie wszystko. DKV Mobility od lat angażuje się w działania organizacji, których celem jest zniesienie barier w dostępie do infrastruktury ładowania. Przykładem jest podpisanie w maju br. umowy z ChargeUp Europe (z siedzibą w Brukseli), która łączy wysiłki 27 europejskich podmiotów. Członkowie ChargeUp Europe działają w 27 państwach UE i zarządzają siecią 500 000 punktów ładowania.

 

Wraz z dołączeniem DKV Mobility, nasza wiedza i głos flot komercyjnych zostaną jeszcze bardziej wzmocnionekomentuje Lucie Mattera, sekretarz generalny ChargeUp Europe.

2000 stacji w Wielkiej Brytanii

Nowe stacje na Wyspach są częścią publicznej sieci ładowania Source London, obsługiwanej przez TotalEnergies. Source London obejmuje ponad 2000 punktów w najlepszych lokalizacjach w 24 londyńskich gminach.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z TotalEnergies – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility – Sieć Source London obsługuje najnowocześniejsze ładowarki w całej aglomeracji londyńskiej.

 

Nasze stacje o mocy 7 kW i 22 kW znajdują się w dedykowanych zatokach dla pojazdów elektrycznych, zasilanych w 100% energią odnawialną i są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, bez dodatkowych opłat parkingowych nawet w centrum Londynudodaje Nicolas Garnier, dyrektor zarządzający TotalEnergies Charging Solutions UK.

4800 stacji w Szwecji

Rozszerzenie sieci DKV Moblity o 4800 lokalizacji w Szwecji obejmuje nowe punkty ładowania zarządzane przez Vattenfall InCharge, jednego z największych europejskich operatorów e-mobility.

 

Umowa została podpisana pomiędzy Vattenfall InCharge i spółką zależną DKV Mobility, GreenFlux. Green Flux zarządza całą ofertą ładowania operatora kartowego. Oferuje niestandardowe usługi dedykowane pojazdom elektrycznym – w trasie, w domu lub w miejscu pracy. Zapewnia kompletną i przejrzystą obsługę procesu zasilania: od infrastruktury ładowania, przez planowanie i doradztwo, po instalację rozwiązań upraszczających rozliczenia firmowe.

 

Źródło: DKV

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).