Robert Kierzek wiceprezesem SDCM | MOTOFAKTOR

Robert Kierzek wiceprezesem SDCM

Były wiceprezes IC w Stowarzyszeniu Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

26 kwietnia 2018 Robert Kierzek złożył oświadczenie o rezygnacji z ubiegania się o powołanie do pełnienia funkcji członka zarządu Inter Cars na kolejną kadencję. Jak informował wtedy zarząd spółki, rezygnacja Roberta Kierzka była podyktowana względami osobistymi. Teraz Robert Kierzek objął stanowisko wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

 

Nowy wiceprezes SDCM wesprze organizację w działaniach, mających na celu zabieganie o korzystne regulacje prawne dla rozwoju niezależnego segmentu rynku motoryzacyjnego (IAM). W szczególności będzie angażował się w tematy związane z: rozwojem systemów telematycznych, naprawami powypadkowymi, ograniczaniem szarej strefy w motoryzacji, pomocą w rozwoju dla polskich producentów oraz sprawami dotyczącymi działalności Stacji Kontroli Pojazdów (SKP).

Bardzo się cieszę, że Robert zdecydował, aby wykorzystać swoje ogromne doświadczenie do wsparcia całego niezależnego rynku motoryzacyjnego. Branża stoi przed wielkimi wyzwaniami, ale wierzę, że dzięki takiemu wzmocnieniu naszego zespołu będziemy mieli większe szanse, aby osiągnąć korzystne warunki do dalszego rozwoju aftermarketu w Polsce i Europie. Zaangażowanie takiej osoby jak Robert w działalność naszej organizacji, świadczy także o sukcesie i rozwoju SDCM, które nieustannie umacnia swoją pozycję w kontaktach z polskimi i europejskimi politykami.

Prezes SDCM - Afred Franke

Zgodzę się z Alfredem, że branża stoi przed dużymi wyzwaniami. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie przyda się stowarzyszeniu i całej branży. Wierzę też, że będzie to dodatkowy impuls silnie jednoczący środowisko firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Trudny do zaakceptowania jest fakt, że SDCM od lat skutecznie wspiera całą branżę, a część firm nie chce aktywnie wspierać jego działań. Mam głębokie przekonanie, że wspólnie uda nam się wzmocnić i tak już silny głos niezależnego rynku motoryzacyjnego.

Wiceprezes SDCM - Robert Kierzek

 

Robert Kierzek, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, związany był ze spółką Inter Cars od pierwszych lat istnienia jej przedsiębiorstwa. Od roku 1992 pracował w Inter Cars s.c., początkowo jako sprzedawca, następnie kierownik działu zamówień oraz dyrektor ds. handlowych. Od 2001 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki, zaś od czerwca 2010 roku funkcję prezesa zarządu spółki. Od 1 maja 2017 r. ponownie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Ponadto, od 2002 roku był członkiem zarządu Q-Service Sp. z o.o. oraz od 2014 roku członkiem zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o., spółek zależnych Inter Cars.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).