Prezes Inter Cars SA odniósł się do ataku na Ukrainę | MOTOFAKTOR

Prezes Inter Cars SA odniósł się do ataku na Ukrainę

Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA, zajął oficjalne stanowisko wobec rozpoczętej wczoraj inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Wczoraj rano, po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze, miałem odczucie bezradności. Jednak naszym obowiązkiem jest działać! Większość z nas zadaje sobie pytanie, jak rozwinie się sytuacja i jak wpłynie na każdego z nas. Na tę chwilę nie ma jasnych odpowiedzi, niemniej już teraz podejmujemy działaniapowiedział Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Bezpieczeństwo Pracowników Inter Cars Ukraina

Nadrzędnym priorytetem dla organizacji jest teraz bezpieczeństwo osobiste pracowników i ich rodzin.

 

Jak tłumaczy Oleksowicz, każdy pracownik Inter Cars, który zdecyduje się wyjechać z Ukrainy może być pewny, że znajdzie pracę w innym kraju, w którym Grupa Kapitałowa prowadzi swoją działalność. Obecnie w przygotowaniu są szczegółowe procedury i kontakty w tym zakresie. Grupa realizuje jak najszybszą wypłatę wynagrodzeń za luty.

 

Dodatkowo, Prezes Zarządu Inter Cars SA deklaruje, że za każdy z pracowników Inter Cars Ukraina oraz członkowie ich rodzin, którzy zdecydują się opuścić swój kraj, będą mogli liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz inne formy wsparcia w zależności od potrzeb. Grupa zachęca wszystkich pracowników w innych krajach do zaangażowania się w pomoc w tym zakresie. Szczegóły dotyczące tego działania są w trakcie przygotowania.

Funkcjonowanie Inter Cars Ukraina

Sprzedaż na terenie Ukrainy została wstrzymana, a wszystkie punkty sprzedażowe są zamknięte. Dostęp do systemów informatycznych Inter Cars z terenów objętych działaniami zbrojnymi został zawieszony.

 

Wszystkie dostawy towarów zostały wstrzymane. Transporty od dostawców zostały przekierowane do magazynów w Polsce.

Sytuacja Inter Cars na pozostałych rynkach

Z wyjątkiem Ukrainy, w pozostałych państwach Inter Cars prowadzi swoją działalność bez zakłóceń. Niezmiennie Grupa spodziewa się dużej dynamiki na wszystkich rynkach, przy czym zamierza działać elastycznie. Nikt dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć wpływu ostatnich wydarzeń na gospodarkę, łańcuchy dostaw, ryzyko walutowe, etc.

 

W najbliższych dniach Grupa będzie na bieżąco informować o aktualnej sytuacji. Zdecydowano również o zmianie celów, jakie będzie realizowała niedawno utworzona Fundacja Inter Cars. Środki oraz wysiłek organizacyjny osób zaangażowanych zostaną aktualnie przekierowane na pomoc osobom z Ukrainy.

 

Więcej informacji nt. Fundacji Inter Cars i jej misji znajduje się TUTAJ.

 

O konsekwencjach trwającej wojny dla motoryzacji pisaliśmy szerzej TUTAJ.

 

Źródło: Inter Cars SA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).