Premiera wallboxa Elli Charger 2

Premiera wallboxa Elli Charger 2

Należąca do Grupy Volkswagen spółka Elli prezentuje nowy produkt do ładowania pojazdów elektrycznych - Wallbox Elli Charger 2.

Klienci Volkswagena mogą teraz kupić samochód elektryczny, wallbox i na niektórych rynkach wybrać optymalną taryfę energii elektrycznej z jednego źródła. W przyszłości będą mogli również zakupić system fotowoltaiczny za pośrednictwem wybranych kanałów sprzedaży Volkswagena.

Elli ogłosiło właśnie strategiczne partnerstwo z europejskim dostawcą fotowoltaiki Otovo, aby zaoferować użytkownikom aut elektrycznych holistyczne i innowacyjne rozwiązania energetyczne dla domu.

Aby rozwijać elektromobilność, ładowanie musi stać się łatwiejsze dla klienta, a koszty muszą znacznie spaść. W tym miejscu wkraczamy z nowym wallboxem Elli Charger 2. Ładuje on w momencie, gdy dostępna jest energia słoneczna oraz gdy cena energii elektrycznej jest najniższa w ciągu dnia. Inteligentne funkcje ładowania zapewniają realne oszczędności dla klienta, a także stanowią kamień milowy w wykorzystaniu odnawialnej energii” – powiedział Giovanni Palazzo, prezes Elli i wiceprezes Volkswagen Group Charging & Energy.

Volkswagen Elli wallbox

Nowy wallbox wykorzystuje domową instalację fotowoltaiczną, a samochód jest ładowany z nadwyżek energii ze słońca i energią z sieci, gdy jej ceny są najniższe. W tym celu Elli nabyła licencję na handel na Europejskiej Giełdzie Energii w lipcu 2023 roku. Optymalizując profile ładowania w oparciu o ceny energii elektrycznej i ładowanie własną energią z paneli fotowoltaicznych, koszty ładowania można zmniejszyć nawet o 40 procent.

Nowy wallbox ma możliwość pracy w bardzo szerokim zakresie mocy, aby zaspokoić wymagania instalacji w różnych regionach. Wallbox Elli Charger 2 będzie dostępny w czterech wariantach i może być używany z każdym pojazdem elektrycznym wyposażonym w złącze ładowania typu 2. Dzięki wbudowanemu licznikowi z nowego wallboxa Elli mogą korzystać nie tylko prywatni użytkownicy, może on być używany jako półpubliczna i publiczna stacja ładowania.

Źródło: Volkswagen

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).