Powertrain Poland 2024 – relacja | MOTOFAKTOR

Powertrain Poland 2024 - relacja

W dniach 18-19 maja 2024 r. w Warszawie odbyło się Powertrain Poland 2024 - wydarzenie poświęcone automatycznym skrzyniom biegów i układom napędowym.

Powertrain Poland 2024 to dwa intensywne dni wypełnione szkoleniami i wymianą doświadczeń. W wydarzeniu poświęconym zagadnieniom technicznym dotyczącym automatycznych skrzyń biegów i układów napędowych wzięło udział pond 200 uczestników z 15 krajów, 13 międzynarodowych wystawców, odbyło się 6 prezentacji technicznych przygotowanych przez najlepszych specjalistów z wiodących firm z branży automatycznych skrzyń biegów i układów napędowych.

Wydarzenie jest odpowiedzią na pytania,  jakie otrzymujemy od naszych klientów, którzy szukają przede wszystkim rzetelnych informacji. Chcieliśmy zorganizować wydarzenie na poziomie takim, jak ma to miejsce w analogicznej branży w Stanach Zjednoczonych, w Europie Zachodniej tak, aby naszym lokalnym przedsiębiorcom trudniącym się naprawami skrzyń biegów umożliwić dostęp do nowinek technicznych” – mówi Hubert Szaniawski z firmy Getribo, organizator wydarzenia.

Podczas Powertrain Poland 2024 można było m.in. wysłuchać prezentacji Sergio Godinho z Aisin Europe o konstrukcji i działaniu skrzyni biegów AWF8G45.

Prezentowaliśmy szczegóły techniczne dotyczące budowy i działania automatycznej skrzyni biegów AWF8G45, która coraz częściej pojawia się na rynku wtórnym. Dzieliliśmy się również wskazówkami dotyczącymi jej obsługi i serwisowania, odpowiadaliśmy na pytania uczestników wydarzenia. Prezentowaliśmy także aftermarketowy katalog części do automatycznych skrzyń biegów którego oferta stale się powiększa” – powiedział Renaud de Meyer z firmy Aisin Europe.

W trakcie wydarzenia można było również zapoznać się z ofertą części i podzespołów niezbędnych do naprawy i obsługi skrzyń biegów i najnowszymi urządzeniami do przeprowadzania napraw i obsługi automatycznych skrzyń biegów. Swoje rozwiązania prezentowała m.in. firma Ravenol.

Marcin Kulwicki, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Ravenol Polska
Marcin Kulwicki, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Ravenol Polska

Prezentujemy całe portfolio naszych produktów. Rynek ATF bardzo mocno się rozwija – w ciągu roku wprowadzamy od dwóch do trzech nowych produktów. Jeśli chodzi o serwisowanie skrzyń biegów, to z naszych obserwacji wynika, że warsztaty w Polsce zaczynają doceniać usługę dynamicznej wymiany oleju. Rynek zaczyna się rozwijać w kierunku naprawy skrzyń biegów – nie tylko automatycznych, ale również manualnych. Warsztaty zaczynają się przekonywać, że to nie jest nic trudnego, że wszystkiego można się po prostu nauczyć, a w związku z tym rynek cały czas rośnie. Staramy się przekonywać klientów i warsztaty, że wymiana oleju w skrzyni biegów w określonym interwale, powiedzmy co 40-60 tys., powoduje, że skrzynia działa bezawaryjnie i taki samochód może przejechać 300, 400, czy 500 tysięcy kilometrów. Są warsztaty, które są już przekonane do dynamicznej wymiany oleju i uważają tę usługę za standardową. Ravenol, wraz z urządzeniem do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach biegów, sprzedaje całe know-how, robi szkolenia, daje dostęp do infolinii, opiekę handlowca, co powoduje, że odczarowujemy strach przed dynamiczną wymianą oleju. Klient na każdym etapie tego procesu ma wsparcie” – mówi Marcin Kulwicki, Dyrektor Sprzedaży Ravenol Polska.

Z kolei Rafał Wróbel z Marelli Aftermarket Polska omówił budowę, zasady działania i naprawę skrzyni biegów ZF 8HP. Ekspert Marelli Aftermarket Polska przeprowadził również szkolenie z dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów.

Partnerzy wydarzenia: Getribo, SHS Tech, Auto Trans-Tec, WIT, Aisin, TransGo, Marelli Aftermarket, CW COB-WEB, Hydra-Test, Freudenberg, TRANStec, Corteco, ECUDoctor, SnapRing24, Samko, Sussex Autos.

Zdjęcie główne: Getribo 

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).