PIRE i elektromobilność na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

PIRE i elektromobilność na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

person Redakcja 6/03/2023

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE) będzie wspierać uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i podzieli się z nimi wiedzą o elektromobilności.

Postęp technologiczny w zakresie pojazdów i napędów elektrycznych dzieje się na naszych oczach. Niemal codziennie producenci pojazdów elektrycznych, baterii czy komponentów chwalą się nowościami i innowacjami, nad którymi pracują. Elektromobilność to znaczący element XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których uczestnicy będą walczyć o podium m.in. w kategorii Elektromobilni.

 

Swoim doświadczeniem i wiedzą z młodymi mechanikami, którzy zdecydują się sprawdzić swoje umiejętności w tym obszarze, podzieli się Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE). To jedna z największych organizacji branżowych w Polsce. Współtworzy rynek elektromobilności poprzez realizację projektów z zakresu wdrażania infrastruktury ładowania, flot pojazdów elektrycznych, rozwoju rynku eTruck, branży e-mobility w gospodarce i edukacji z zakresu elektromobilności.

Naszą misją jest kreowanie i prowadzenie działań w oparciu o wiedzę ekspertów branżowych. Celem PIRE jest wdrażanie elektromobilności jako skutecznego narzędzia do osiągnięcia celu neutralności klimatycznej oraz budowanie ekosystemu elektromobilności na fundamencie nowych technologii. Nasi eksperci z przyjemnością zaangażują się w edukację młodych mechaników, którzy w przyszłości będą serwisować pojazdy elektryczne. Krzysztof Burda Prezes Zarządu Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności

 

Nowością XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wprowadzenie nowej kwalifikacji rynkowej – mechanik pojazdów elektrycznych i hybrydowych, którą minister klimatu i środowiska Anna Moskwa włączyła do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Pierwsze uprawnienia chętni uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników uzyskają jeszcze w tym roku.

 

W ramach kategorii Elektromobilni rozpoczynamy jako pierwsi budowanie świadomości wodorowej wśród uczniów szkół zawodowych i technicznych w całej Polsce. Naszym celem jest edukacja młodzieży w jak najszerszym zakresie, obejmującym wszystkie aspekty współczesnej motoryzacji i kierunków jej rozwoju. Cieszymy się, że będzie nas w tym wspierać tak prestiżowa organizacja jak Polska Izba Rozwoju Elektromobilności. Adrian Dekowski prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

A czasu na zdobywanie wiedzy w obszarze elektrombilności jest coraz mniej.

Od 2035 roku w Unii Europejskiej nie będzie można już rejestrować nowych samochodów z silnikami spalinowymi. Czas biegnie szybko, na naszych drogach przybywa pojazdów z napędami alternatywnymi, a młodzi mechanicy już dziś powinni zgłębiać wiedzę na temat ich działania i obsługi serwisowej. Grzegorz Duda Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

 

Motofaktor.pl jest patronem medialnym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).