Philips z kolejną lampą Under Bonnet | MOTOFAKTOR

Philips z kolejną lampą Under Bonnet

Philips powiększył rodzinę lamp warsztatowych Xperion linii Under Bonnet o nowy model - 6100. Oznacz to, że liczy ona już 3 lampy.

Lampy Philips z serii Under Bonnet opracowano dla mechaników, którzy potrzebują dodatkowego oświetlenia pod maską samochodu. Nawet w warsztatach dobrze doświetlonych, otwarta maska może rzucać cień na obszar, na którym pracujemy. Dzięki lampom Under Bonnet, można łatwo oświetlić całe miejsce pracy.

Lampy bezprzewodowe, takie jak model 6100, umożliwiają pracę poza warsztatem nawet w miejscach, gdzie brakuje dostępu do sieci elektrycznej. Możliwość poruszania się bez ograniczeń bez przewodu zasilającego jest wyraźnym udogodnieniem.

Xperion 3000 Under Bonnet

Philips Xperion 3000 Under Bonnet to połączenie przenośnej latarki z potężną lampą, którą można łatwo zamocować pod maską samochodu, aby zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie przy pracy.

Philips ma 10 nowych lamp linii Xperion 3000

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, lampa Xperion 3000 Under Bonnet emituje jasne światło o mocy 1200 lumenów i szerokim kącie wiązki 110°. Specjalnie zaprojektowany uchwyt i rozkładane paski LED mają zapewniać unikalną funkcjonalność. Dzięki nim lampa może być używana jako lampa stojąca, podwieszana lub zaczepiana magnetycznie. W każdym z tych trybów można regulować wiązkę światła.

Fot. Philips

Xperion 6000 Under Bonnet

Philips Xperion 6000 Under Bonnet posiada innowacyjną, teleskopową budowę, która umożliwia łatwe zamocowanie pod otwartą maską samochodu. Wystarczy rozszerzyć ją na szerokość maski i przypiąć do jej brzegów. Ten mechanizm sprawdza się zarówno na maskach stalowych, jak i na coraz bardziej popularnych, wykonanych z lekkich stopów, które nie są kompatybilne z uchwytami magnetycznymi.

Xperion 6000 Under Bonnet oświetla całą komorę silnikową dzięki teleskopowemu uchwytowi, który rozsuwa się na dwie strony, osiągając łączną szerokość do 2,08 metra. W ten sposób lampa może być zawieszona pod maskami większości pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Philips ma nowości w gamie lamp Xperion

W trybie boost, lampa Philips Xperion 6000 Under Bonnet generuje intensywną wiązkę światła o mocy 1200 lumenów. Zapewnia ona temperaturę barwową wynoszącą 5800 K, zapobiegającą zmęczeniu oczu. Użytkownik ma możliwość płynnego obniżenia jasności światła do trybu eco (120 lm).

Inne rozszerzenie funkcjonalności to detektor obecności. Dzięki niemu Xperion 6000 Under Bonnet może działać przez cały czas lub automatycznie włączać się i wyłączać, wykrywając obecną osobę w zasięgu działania (czujnik działa w promieniu 2,5 metra).

Philips Xperion 6000 Under Bonnet posiada baterię o pojemności 5200 mAh, która w trybie oszczędnym pozwala na używanie lampy nawet przez 20 godzin. W trybie boost pełne naładowanie wystarcza na około 3 godziny świecenia. Lampa posiada wskaźnik stanu naładowania baterii i można ją naładować przez złącze USB C w czasie krótszym niż 3,5 godziny.

Fot. Philips

Philips Xperion 6100 Under Bonnet

Xperion 6100 Under Bonnet to ulepszona wersja modelu 6000, charakteryzująca się większą mocą, możliwością składania oraz funkcją hybrydową, umożliwiającą zasilanie zarówno z wbudowanych akumulatorów, jak i z sieci elektrycznej.

Najnowsza lampa z serii Under Bonnet generuje 2400 lumenów światła, co sprawia, że jest to najmocniejszy model w ofercie. Dzięki pokrętle sterowania możliwe jest regulowanie jasności światła, umożliwiające dostosowanie go do konkretnego zadania, otoczenia oraz w celu oszczędzenia energii baterii.

Podobnie jak w przypadku modelu 6000, model 6100 jest wyposażony w dwa wygodne i obrotowe zaczepy teleskopowe, umieszczone na obu końcach. Zaczepy posiadają szeroki otwór i są obciągnięte delikatną gumą, co ułatwia bezpieczne mocowanie ich do maski pojazdu, bez ryzyka zadrapania lakieru.

Ze względu na szeroki zakres długości od 1,10 do 2,08 metra, Xperion 6100 Under Bonnet jest wszechstronnym rozwiązaniem, które można instalować w różnych miejscach. Może być zamontowana pod maską, na dachu lub tylnym zamykanym bagażniku każdego pojazdu, bez względu na jego typ.

Po zakończeniu użytkowania, lampa Philips Xperion 6100 Under Bonnet LED może zostać złożona na pół, zmniejszając swój rozmiar do 58 cm, co ułatwia przechowywanie i transportowanie.

Lampa LED Philips Xperion 6100 Under Bonnet jest wyposażona w długi, wytrzymały przewód o długości 5 metrów (100-240 V), zapewniający ciągłe oświetlenie nawet w trudnych warunkach warsztatowych. Zarówno przewód, jak i lampa są odporne na chemikalia, w tym na węglowodory.

W bezprzewodowym trybie pracy lampa o pojemności 5200 mAh gwarantuje 3 godziny pracy przy jasności 1400 lumenów i nawet do 12 godzin w trybie oszczędnym. Dodatkowo, wyposażona jest w wskaźnik poziomu naładowania baterii.

Fot. Philips

Źródło: Philips

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).