Philips ma nowości w gamie lamp Xperion | MOTOFAKTOR

Philips ma nowości w gamie lamp Xperion

person Redakcja 1/06/2023

Do gamy lamp warsztatowych Philips Xperion dołączyły trzy nowości: Xperion 6000 Under-Bonnet, Xperion 6000 Penlight i Xperion 6000 Headlight.

 

Lampy warsztatowe Philips Xperion to kompletna oferta obejmująca zarówno „klasyki”, czyli doświetlające lampy do trzymania w dłoni, jak też rozwiązania niekonwencjonalne, pozwalające doświetlić całe stanowisko pracy lub jego fragment. Niezależnie od dokonanego wyboru, użytkownik otrzymuje produkt przystosowany do pracy w trudnych warunkach. Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają solidne obudowy spełniające wymagania norm IP65 oraz IK07, a zatem cechuje je podwyższona wytrzymałość na wstrząsy, kurz i zawilgocenie.

 

Kolejna wspólna cecha to charakterystyczna, jaskrawa kolorystyka. Dzięki niej lampy nie gubią się tak łatwo jak szare lub czarne, które dość łatwo nieświadomie pozostawić pod maską samochodu klienta. Warto w tym miejscu podkreślić fakt, że kolorowe obudowy wbrew pozorom nie chłoną warsztatowych zanieczyszczeń, więc po zakończeniu pracy można je łatwo oczyścić.

 

W linii Xperion Philips postawił na bardzo wysoką jakość światła. Użytkownik ma także duże możliwości „zarządzania nim”. W wybranych modelach można regulować zarówno jasność jak też skupienie wiązki. Inną ciekawą opcją jest funkcja „auto” aktywująca lampę czujnikiem ruchu. Na listę innowacji wpisujemy dostępną, w niektórych lampach funkcję Find My Device, czyli praktyczny lokalizator. Większość lamp z rodziny Xperion może pełnić funkcję powerbanku, a jedna (konkretnie Flood Audio) jest także wyposażona w głośnik Bluetooth.

 

Wszystkie lampy z rodziny Xperion wyposażone są w praktyczne uchwyty. To przemyślana kombinacja haczyków i magnesów, zaprojektowana odpowiednio dla każdego modelu.

 

Każdy Xperion został wyposażony w wysokiej jakości akumulator, który wystarcza – w zależności od wersji lampy oraz intensywności świecenia – od 4,5 do nawet 12 godzin.

Nowość! Lampa „długopisowa” - Xperion 6000 Penlight

Fot. Philips

Lampa Philips Xperion 6000 Penlight to mała, ale zaskakująco mocna, „długopisowa” lampka inspekcyjna. Zapewnia 200 lumenów w trybie „Boost”. W trybie „Eco” (100 lumenów) podwaja czas pracy baterii do 5,5 godziny. Możliwy jest jeszcze trzeci, specjalny tryb do pracy z bliska (120 lumenów). Lampa Penlight z powodzeniem może pracować jako dodatkowe, niezależne źródło światła – posiada magnetyczny obrotowy klips, dzięki któremu można ustawić i zabezpieczyć latarkę w celu oświetlenia powierzchni bez użycia rąk.

Nowość! Lampa czołowa - Xperion 6000 Headlight

Fot. Philips

Nowoczesna, lekka a jednocześnie bardzo wydajna lampa czołowa Philips Xperion 6000 Headlight potrafi wygenerować wiązkę światła o mocy 300 lumenów. Innowacyjnym rozwiązaniem tego modelu jest tryb panoramiczny. Po jego wybraniu wiązka o kącie 220° świeci nawet 70 metrów przed użytkownikiem. Podobnie jak w Xperion 6000 Penlight, model Headlight może świecić w trybie pracy z bliska. W tym przypadku obrotowy moduł świetlny kieruje intensywne światło o mocy 120 lumenów dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Co więcej, zintegrowany czujnik ruchu dzięki dwukrotnemu machnięciu ręką przed lampą pozwala na jej włączenie lub wyłączenie – nie trzeba już odkładać narzędzi i szukać włącznika.

Od niedawna w gamie: lampa teleskopowa pod maskę Xperion 6000 Under-Bonnet

Fot. Philips

Lampa Xperion 6000 Under-Bonnet służy do oświetlania całej komory silnikowej. Jej szkieletem jest teleskopowy uchwyt rozsuwający się na dwie strony, na łączną szerokość do 2,08 metra! Dzięki temu lampę Xperion 6000 Under-Bonnet można podwiesić pod maskami większości modeli osobowych, dostawczych czy ciężarowych.

 

W trybie boost, Philips Xperion 6000 Under-Bonnet emituje bardzo mocną wiązkę światła o mocy 1200 lumenów. Jej temperatura barwowa (5800 K) została dobrana tak, aby zapobiegać zmęczeniu oczu. Możliwe jest płynne zmniejszenie natężenia światła aż do trybu eco (120 lm). Dzięki zainstalowaniu czujnika obecności, Xperion 6000 Under-Bonnet może pracować w trybie ciągłym lub włączać i wyłączać się automatycznie reagując na obecność osób w zasięgu. Philips Xperion 6000 Under-Bonnet jest zasilana akumulatorem o pojemności 5200 mAh, który w zależności od wyboru trybu pozwala na pracę urządzenia od 3 do nawet 20 godzin.

 

Źródło: Philips

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).