Retrofity Philips z homologacją dla motocykli | MOTOFAKTOR

Philips Ultinon Pro6000 LED z homologacją dla motocykli

person Redakcja 20/06/2023

Philips jest pierwszą marką, która wprowadziła na rynek lampy LED retrofit do motocykli z homologacją drogową w Niemczech i Hiszpanii.

 

Homologację na zastosowanie retrofitów Philips Ultinon Pro6000 LED otrzymało ponad 70 modeli motocykli. Daje to możliwość lepszego oświetlania drogi i poprawia w ten sposób bezpieczeństwo jazdy.

Technologiczne wyzwanie

Opracowanie bezpiecznych i zatwierdzonych do użytku drogowego lamp LED retrofit do najpopularniejszych reflektorów halogenowych motocykli stanowiło techniczne wyzwanie dla inżynierów Lumileds. Światła mijania i drogowe z alternatywnymi wkładami muszą spełniać wymogi prawne, jednocześnie nie oślepiać innych użytkowników dróg. Podczas szeroko zakrojonych testów prowadzonych we współpracy z TÜV Rheinland, lampy H4-LED, H7-LED udowodniły swoją jakość i zostały zatwierdzone do użytku na drogach publicznych w Niemczech w najbardziej popularnych modelach motocykli. Testy te umożliwiły ostateczną homologację drogową w Federalnym Urzędzie Transportu Samochodowego (KBA) w Niemczech. Ostatecznie została ona przyznana zgodnie z §22a StVZO w formie Ogólnej Homologacji Typu (ABG) i umożliwia stosowanie w wybranych modelach pojazdów.

Nawet 230% jaśniej

Fot. Philips

Lampy Ultinon Pro6000 LED oferują światło o intensywności nawet do 230% jaśniejszej niż tradycyjne lampy halogenowe. Dodatkowo, są one łatwe w instalacji dzięki kompaktowej konstrukcji.

 

Sekretem wydajności są zaawansowane chipy Lumileds LUXEON Altinon LED. Dają jaśniejsze światło niż wymagane minimum dla lamp halogenowych, co przekłada się na lepszą widoczność i zupełnie nowe wrażenia z jazdy. Białe światło o temperaturze barwowej do 5800 kelwinów pozwala motocyklistom widzieć wyraźniej a precyzyjne rozproszenie światła umożliwia niezwykle kontrastowe oświetlenie drogi bez oślepiania innych kierujących. Bielsze światło LED poprawia zatem bezpieczeństwo jazdy. Pozytywnym efektem dodatkowym jest również optyczne „unowocześnienie” wyglądu motocykli emitujących światło z retrofitów.

Wytrzymałe i łatwe w montażu

Lampy Philips Ultinon Pro6000 są odporne na wibracje i zostały zaprojektowane z myślą o długiej żywotności. Dzięki technologii AirBoost, lampy są wyposażone w zintegrowany system chłodzenia oparty na wentylatorze. Mają żywotność do 3000 godzin. Dodatkowo Philips oferuje możliwość rozszerzenia standardowej 2-letniej gwarancji o rok. Wystarczy zarejestrować zakup na stronie Philips.pl.

 

Kompaktowa konstrukcja lamp Philips Ultinon Pro6000 i ich zwiększona kompatybilność umożliwiają bezproblemową instalację. Jednoczęściowa konstrukcja i zintegrowana elektronika sprawiają, że retrofity LED są zgodne z wieloma modelami pojazdów i systemami reflektorów, a ich instalacja może odbywać się sprawnie nawet w ograniczonych przestrzeniach.

Lumileds – specjalista w technice LED

Lumileds, firma odpowiedzialna za produkcję Philips Ultinon Pro6000 LED, od wielu lat odnosi sukcesy w dziedzinie lamp LED retrofit. Świadectwem jakości i rozwoju technologii były homologacje lamp H4 LED i H7 LED dla samochodów osobowych, a później także W5W LED. Obecnie, już ponad 250 modeli pojazdów, w tym samochody osobowe, dostawcze i kampery mogą być legalnie wyposażone w jaśniejsze i bezpieczniejsze światło za pomocą lamp Philips Ultinon Pro6000 LED – oczywiście ze względu na lokalne przepisy ruchu drogowego – tylko na wybranych rynkach. Lista kompatybilności stale się rozszerza. Obecnie uzupełniło ją dodanie ponad 70 modeli motocykli. W przyszłości firma ma kontynuować udostępnianie technologii LED dla wielu innych modeli pojazdów.

 

Motocyklowe retrofity Philips Ultinon Pro6000 LED w wersjach H4 i H7 LED są już dostępne u sprzedawców w Niemczech w specjalnych, indywidualnych opakowaniach X1 dla motocykli w cenie 75,95 €. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Philips

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).