Opony Hankook fabrycznie w Hyundaiu IONIQ 6 | MOTOFAKTOR

Opony Hankook fabrycznie w Hyundaiu IONIQ 6

person Redakcja 19/10/2023

Hankook fabrycznie wyposaża Hyundaia IONIQ 6 w specjalnie zaprojektowane do samochodów elektrycznych opony Ventus S1 evo 3 ev.

 

 

Hankook oferuje opony Ventus S1 evo 3 ev do modelu IONIQ 6 w rozmiarze 225/55R 18 W.

 

Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe
Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe, Fot. Hankook

Bardzo cieszymy się z zaufania pokładanego przez firmę Hyundai w naszych oponach klasy premium, a także z tego, że opony Ventus S1 evo 3 ev są stosowane w nowym topowym modelu elektrycznym tej marki – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe – Dzięki temu w Hankook nie tylko rozszerzamy naszą działalność jako producent oryginalnego wyposażenia, lecz również dalej przyspieszamy transformację w kierunku elektromobilności.

 

Ze względu na swoje właściwości takie pojazdy elektryczne jak Hyundai IONIQ 6 stawiają wobec opon inne wymagania niż pojazdy z silnikiem spalinowym. Priorytetowe znaczenie mają przede wszystkimi mały opór toczenia oraz niska masa, aby umożliwiać duży zasięg Hyundaia IONIQ 6 przekraczający 550 km na jednym ładowaniu akumulatora. Ponadto z samej koncepcji pojazdów elektrycznych opartej na akumulatorach wynika ich wyższa masa, co wymaga wysokiej nośności opon. Inżynierowie firmy Hankook połączyli te właśnie założenia, tworząc model opony Ventus S1 evo 3 ev. Dzięki dwuwarstwowemu karkasowi ze specjalnych włókien o wysokiej wydajności opona ma zapewniać bardzo wysoką stabilność przy bardzo niskiej masie własnej w relacji do wielkości. Ponadto mieszanka bieżnika opony Ventus S1 evo 3 ev została dobrana specjalnie pod kątem wysokich momentów napędowych pojazdów elektrycznych i zapewnia wysoką przyczepność na mokrej i suchej jezdni.

 

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).