Opony Goodyear fabrycznie w nowym Passacie | MOTOFAKTOR

Opony Goodyear fabrycznie w nowym Passacie

Gama opon Goodyear została wybrana przez Volkswagena na oryginalne wyposażenie (OE) dla nowego modelu Passat Variant. Są to opony letnie, zimowe i całoroczne.

Kierowcy Passata B9 Variant będą mieć do wyboru opony letnie Goodyear EfficientGrip Performance 2 i Eagle F1 Asymmetric 6, zimowe UltraGrip Performance 3 i całoroczne Vector 4Seasons Gen-3 w szerokiej palecie rozmiarów.

Goodyear ma bogatą historię współpracy z producentami samochodów w tworzeniu opon dostosowanych do potrzeb konkretnych modeli pojazdów. W przypadku Passata Variant, opony Goodyear współgrają z aerodynamiczną konstrukcją i wysokowydajnymi układami napędowymi nowego pojazdu Volkswagena, zapewniając użytkownikom wysoką jakość i komfort jazdy.

Całoroczna opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 została doceniona za dobre osiągi na mokrej nawierzchni, krótką drogę hamowania i pewne prowadzenie także na nawierzchni suchej. Z kolei modele letnie Goodyear EfficientGrip Performance 2 i Eagle F1 Asymmetric 6 wybrano ze względu na wysoką trwałość, mocne osiągi i dobre parametry hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Opona zimowa Goodyear UltraGrip Performance 3 ma zapewnić użytkownikom nowego Passata dobrą trakcję i pewne prowadzenie na mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani jako jeden z dostawców opon na wyposażenie fabryczne dla nowego Volkswagena Passata Variant. To partnerstwo podkreśla głębokie zaufanie Volkswagena do technologii Goodyeara” – powiedział Johannes Moll, dyrektor zarządzający Goodyear ds. pierwszego wyposażenia w segmencie opon osobowych w regionie EMEA.

Z wynikiem 34 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, Passat plasuje się w gronie najlepiej sprzedających się modeli Volkswagena po Golfie, a przed Garbusem. Passat Variant ma być produkowany w kilku opcjach jednostek napędowych, w tym z trzema nowymi napędami hybrydowymi typu plug-in i mild oraz w pięciu wersjach z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Dostępne rozmiary opon Goodyear dla nowego Passata Variant:

Nowy Passat Variant ma zostać wprowadzony na rynek jako wszechstronne kombi w pierwszym kwartale 2024 roku.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).