Goodyear wprowadza na rynek oponę Eagle F1 Asymmetric 6 | MOTOFAKTOR

Goodyear wprowadza na rynek oponę Eagle F1 Asymmetric 6

Goodyear zaprezentował najnowszą generację opony z rodziny Eagle F1 o ultra-wysokich osiągach (UHP) - Eagle F1 Asymmetric 6.

W nowej oponie, zaprojektowanej z myślą o szerokiej gamie samochodów obejmującej zarówno mocne i sportowe kompakty, auta rodzinne, luksusowe sedany, a także sportowe coupé, wprowadzono szereg innowacji, które stanowią rozwinięcie wielokrotnie nagradzanej Eagle F1 Asymmetric 5. W rezultacie powstał model z wysokimi osiągami na suchej nawierzchni i sportowym charakterem, a ponadto pozwalający skrócić drogę hamowania oraz oferujący pewne prowadzenie na mokrej nawierzchni.

 

Opona Eagle F1 Asymmetric 6, zapewniająca lepsze osiągi na suchej nawierzchni [1], posiada adaptacyjną powierzchnię styku z podłożem i zoptymalizowaną konstrukcję, która dostosowuje się do zmian obciążenia. W standardowych warunkach jazdy powierzchnia styku opony z podłożem ma normalną wielkość, ale zwiększa się, gdy kierowca wykonuje dynamiczne manewry. W nowym modelu powierzchnia styku z drogą dostosowuje się do stylu jazdy i zwiększa się w razie potrzeby, zapewniając większą przyczepność i reaktywność na ekstremalne ruchy kierownicą.

W mokrych warunkach pogodowych wierzchnia mieszanka opony, wykorzystująca innowacyjny system żywic, pozwala na zwiększenie mikrokontaktu z nawierzchnią drogi, zapewniając kierowcom lepszą przyczepność na wilgotnych lub mokrych drogach [2]. Eagle F1 Asymmetric 6 zyskała nowe właściwości również dzięki przeniesieniu do jej konstrukcji technologii stosowanych dotychczas w oponach UUHP (ultra ultra high performance) zaprojektowanych tak, aby sprawdzały się zarówno na torze wyścigowym, jak i na drodze. Dzięki temu zwiększono elastyczność nowego modelu, co pozwala na lepsze dopasowanie do nierówności drogi [3] lub po prostu na większą odporność na nie.

 

Każda opona Goodyear jest przystosowana do jazdy po drogach publicznych, natomiast Eagle F1 Asymmetric 6 została zaprojektowana specjalnie z myślą o wymaganiach producentów pojazdów elektrycznych. Wzór bieżnika redukujący szum pozwala na obniżenie poziomu hałasu o 1 dB, co zostało potwierdzone na etykiecie opony. Z kolei nowa mieszanka zmniejsza opory toczenia, co pomaga zwiększyć zasięg pojazdu elektrycznego [4]. W rezultacie powstała opona, która jest gotowa na mobilność nowej generacji.

 

Laurent Colantonio, dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA, powiedział: Eagle F1 Asymmetric 6 to najnowsza opona z naszej wielokrotnie nagradzanej linii Eagle F1. Dzięki najważniejszym innowacjom poprawiającym zachowanie na suchej nawierzchni oraz hamowanie i sterowność na mokrej drodze, jest gotowa do najbardziej ekstremalnych wyczynów, dając kierowcom poczucie pewności w każdych warunkach. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z czołowymi producentami OEM, aby przyspieszyć rozwój następnej generacji mobilności. Co więcej, Eagle F1 Asymmetric 6 spełnia wymagania pojazdów elektrycznych i jest gotowa, aby jeszcze bardziej rozwinąć mobilność elektryczną.

 

Początkowo opona Eagle F1 Asymmetric 6 będzie dostępna w 28 rozmiarach, które zostaną wprowadzone do oferty w pierwszym kwartale 2022 roku, kolejne będą sukcesywnie wprowadzane na rynek w ciągu roku. Do 2023 roku nowa linia będzie dostępna w 65 rozmiarach na obręcze od 17 do 22 cali.

 

Wstępna lista rozmiarów, które są dostępne od stycznia 2022 roku, obejmuje szereg popularnych 17- i 18-calowych modeli, a kolejne 17-, 18- i 19-calowe rozmiary zostaną wprowadzone w lutym i marcu. W kwietniu oferta zostanie rozszerzona o modele 21-calowe.

 

[1] [2] [3] W porównaniu z poprzednim modelem Eagle F1 Asymmetric 5. Testy wewnętrzne, rozmiar 225/45R17, samochód testowy: Volkswagen Golf 8, miejsce testów: tor testowy Mireval.

[4] Opory toczenia i tłumienie hałasu poprawione w porównaniu z poprzednim modelem Eagle F1 Asymmetric 5 i zależne od rozmiaru opony.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).