NTN Europe przedstawił specjalne smarownice SNR | MOTOFAKTOR

NTN Europe przedstawił specjalne smarownice SNR

person Redakcja 15/11/2023

NTN Europe wprowadziła na rynek nową wersję jednopunktowej smarownicy automatycznej SNR Drive Booster. Ma ona szerokie zastosowanie w przemyśle.

 

Automatyczna smarownica jednopunktowa SNR Drive Booster to rozwiązanie do smarowania maszyn w trudno dostępnych obszarach niebezpiecznych, narażonych na bardzo niskie lub wysokie temperatury otoczenia (od -20 °C do +60 °C) lub silne wibracje.

 

Drive Booster zastępuje ręczne smarowanie i ma zapewniać optymalne działanie łożysk i powiązanych zespołów mechanicznych. Można go szybko i łatwo zaprogramować (z opcją przeprogramowania lub zatrzymania w dowolnym momencie) i gwarantuje precyzyjne smarowanie, niezależnie od temperatury otoczenia i ciśnienia, z wysoką niezawodnością działania.

 

Jak zapewnia NTN Europe, dzięki Drive Booster producenci mogą wyeliminować ryzyko niewłaściwego smarowania, które jest przyczyną 55% przedwczesnych awarii łożysk. Wybór właściwego środka smarnego, dozowanego w odpowiedniej ilości i bez ryzyka zanieczyszczenia jest koniecznością. W tym celu NTN Europe oferuje pomoc techniczną eksperta ds. smarowania, aby zagwarantować swoim klientom optymalne działanie systemów.

Cechy techniczne i zalety Drive Booster oznaczają, że można go zainstalować w bardzo szerokim zakresie zastosowań w następujących sektorach:

 

  • Przemysł górniczy, wydobywczy i cementowy
  • Przemysł motoryzacyjny
  • Elektrownie
  • Centra recyklingu / zbiórki odpadów
  • Przemysł ciężki
  • Przemysł spożywczy

Potrójne ulepszenie dla jeszcze większej wydajności

Nowa generacja Drive Booster jest trzykrotnie bardziej zaawansowana niż poprzednia wersja automatycznej smarownicy, umożliwiając jej instalację w szerszym zakresie zastosowań:

 

Schemat smarownicy SNR Drive BoosterPotężniejsze narzędzie

 

Drive Booster jest wyposażony w motoreduktor (zasilany trzema bateriami dostarczanymi przy pierwszym zamówieniu i przy każdym uzupełnianiu), który popycha tłok w celu wydobycia smaru pod ciśnieniem do 7,5 bara. Pozwala to na zdalny montaż smarownicy w odległości do 5 metrów od smarowanego punktu. Wyświetlacz LCD, wyposażony w przycisk regulacji, wskazuje czas dozowania, rozmiar kartridża i stan pracy smarownicy

 

Wkłady do smarownicy SNR Drive BoosterNowe rozmiary wkładów

 

Drive Booster jest teraz dostępny z 4 rozmiarami wkładów: 60cc, 125cc, 250cc i 500cc, dzięki czemu może być montowany w szerszym zakresie aplikacji. Częstotliwość smarowania wynosi od 1 do 24 miesięcy, w zależności od rozmiaru wkładu i wymagań dotyczących smarowania łożysk.

 

Klienci mają dostęp do bardzo szerokiej gamy środków smarnych dostosowanych do wszystkich rodzajów środowisk przemysłowych.

 

Zestaw montażowy smarownicy SNR Drive BoosterEkskluzywne nowe zestawy montażowe

 

Łatwy w montażu, Drive Booster nie wymaga żadnych modyfikacji. Jest teraz dostępny z zestawami montażowymi opracowanymi wyłącznie przez zespoły NTN Europe, aby ułatwić klientom korzystanie ze smarowniczek. Zestawy montażowe można łatwo przymocować do dowolnego rodzaju wspornika i utrzymują smarowniczki w idealnej pozycji, bez ryzyka ich przewrócenia lub wypadnięcia, na przykład w przypadku silnych wibracji.

 

Dostępne są cztery zestawy montażowe Drive Standard Duty do użytku w standardowych warunkach oraz cztery zestawy Drive Heavy Duty do użytku w trudnych warunkach środowiskowych. Każdy zestaw jest zalecany w zależności od typu smarowanego punktu i środowiska pracy maszyny.

 

Źródło: NTN-SNR

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).