Nowe oleje ELF z homologacjami wiodących marek | MOTOFAKTOR

Nowe oleje ELF z homologacjami wiodących marek

person Redakcja 3/08/2023

Najnowsze propozycje ELF mają homologację wiodących marek niemieckich, angielskich i amerykańskich, takich jak BMW, Ford, Jaguar, Mercedes, Porsche czy Volkswagen.

W ostatnim czasie ELF bardzo mocno rozbudował swoją gamę o zupełnie nowe produkty. Renomowana marka kojarzona od lat z motorsportem podkreśla, że najnowsze propozycje mają homologację wiodących marek niemieckich, angielskich i amerykańskich, takich jak BMW, Ford, Jaguar, Mercedes, Porsche czy Volkswagen. Można zatem powiedzieć, że ELF łączy wszystkich miłośników motoryzacji przez duże M, bez podziału na kraje producentów.

 

Logo ELF od lat pojawia się tam, gdzie rodzą się najsilniejsze sportowe emocje. Jest obecne zarówno na torach wyścigowych jak i na rajdowych OS-ach. Wielu kierowców łączy sukcesy ELF z markami francuskimi (Renault, Alpine, Matra). Nie można także zapominać o spektakularnych dokonaniach ELF w zespołach F1 takich jak ELF – Ford – Tyrrell czy ELF – Williams – Renault.

 

Obecnie ELF angażuje się w sporty motorowe także z partnerami japońskimi – współpracuje m.in. z Nissanem i Kawasaki. Oczkiem w głowie jest oczywiście także partnerstwo z Alpine w FIA World Endurance Championship (Alpine A470) oraz Alpine ELF Europa Cup.

ELF dla wszystkich dobrych marek

ELF olejNa rynku „cywilnym” ELF nie ustala żadnych narodowościowych granic czy podziałów. W 2000 r. połączył się z potęgą w dziedzinie środków smarnych – marką Total, aktualnie TotalEnergies, czwartym co do wielkości przedsiębiorstwem w tej branży na świecie i stał się marką globalną, oferującą najwyższe jakości środki smarne do większości popularnych samochodów na świecie. ELF to obecnie 6 gałęzi produkcji, ponad 100 produktów, dystrybucja w ponad 90. krajach i 41 fabryk.

 

Doświadczenie zdobywane cały czas w sporcie jest dodatkowym, niezwykle ważnym atutem, na który powinni zwrócić uwagę wszyscy, którzy użytkują samochody w mocniejszych wersjach. ELF tak jak w sporcie tak i w produkcji komercyjnej lubi przekraczać granice i wchodzić na wyższy poziom, podnosząc poprzeczkę. Na etapie homologacji poszczególnych olejów wraz z partnerami takimi jak BMW, Mercedes czy Volkswagen obiera ambitne cele w kategoriach trwałości, oszczędności paliwa oraz szeroko pojętej ekologii. Dla użytkowników Renault czy Alpine, ELF jest wyborem oczywistym. Najwyższa pora zainteresować nim także użytkowników innych marek i przekonać, że będzie to doskonały, a w wielu wypadkach – najlepszy wybór.

 

Środki smarne ELF gwarantują drugą młodość każdemu starszemu silnikowi, a z młodszych konstrukcji wydobywają cały sportowy potencjał.

Przykładowe marki producentów samochodów, homologacje, zastosowanie i dedykowane do nich oleje ELF:

ELF homologacje

 

Źródło: TotalEnergies

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).