Nowe oleje ELF z homologacjami wiodących marek | MOTOFAKTOR

Nowe oleje ELF z homologacjami wiodących marek

Najnowsze propozycje ELF mają homologację wiodących marek niemieckich, angielskich i amerykańskich, takich jak BMW, Ford, Jaguar, Mercedes, Porsche czy Volkswagen.

W ostatnim czasie ELF bardzo mocno rozbudował swoją gamę o zupełnie nowe produkty. Renomowana marka kojarzona od lat z motorsportem podkreśla, że najnowsze propozycje mają homologację wiodących marek niemieckich, angielskich i amerykańskich, takich jak BMW, Ford, Jaguar, Mercedes, Porsche czy Volkswagen. Można zatem powiedzieć, że ELF łączy wszystkich miłośników motoryzacji przez duże M, bez podziału na kraje producentów.

 

Logo ELF od lat pojawia się tam, gdzie rodzą się najsilniejsze sportowe emocje. Jest obecne zarówno na torach wyścigowych jak i na rajdowych OS-ach. Wielu kierowców łączy sukcesy ELF z markami francuskimi (Renault, Alpine, Matra). Nie można także zapominać o spektakularnych dokonaniach ELF w zespołach F1 takich jak ELF – Ford – Tyrrell czy ELF – Williams – Renault.

 

Obecnie ELF angażuje się w sporty motorowe także z partnerami japońskimi – współpracuje m.in. z Nissanem i Kawasaki. Oczkiem w głowie jest oczywiście także partnerstwo z Alpine w FIA World Endurance Championship (Alpine A470) oraz Alpine ELF Europa Cup.

ELF dla wszystkich dobrych marek

ELF olejNa rynku „cywilnym” ELF nie ustala żadnych narodowościowych granic czy podziałów. W 2000 r. połączył się z potęgą w dziedzinie środków smarnych – marką Total, aktualnie TotalEnergies, czwartym co do wielkości przedsiębiorstwem w tej branży na świecie i stał się marką globalną, oferującą najwyższe jakości środki smarne do większości popularnych samochodów na świecie. ELF to obecnie 6 gałęzi produkcji, ponad 100 produktów, dystrybucja w ponad 90. krajach i 41 fabryk.

 

Doświadczenie zdobywane cały czas w sporcie jest dodatkowym, niezwykle ważnym atutem, na który powinni zwrócić uwagę wszyscy, którzy użytkują samochody w mocniejszych wersjach. ELF tak jak w sporcie tak i w produkcji komercyjnej lubi przekraczać granice i wchodzić na wyższy poziom, podnosząc poprzeczkę. Na etapie homologacji poszczególnych olejów wraz z partnerami takimi jak BMW, Mercedes czy Volkswagen obiera ambitne cele w kategoriach trwałości, oszczędności paliwa oraz szeroko pojętej ekologii. Dla użytkowników Renault czy Alpine, ELF jest wyborem oczywistym. Najwyższa pora zainteresować nim także użytkowników innych marek i przekonać, że będzie to doskonały, a w wielu wypadkach – najlepszy wybór.

 

Środki smarne ELF gwarantują drugą młodość każdemu starszemu silnikowi, a z młodszych konstrukcji wydobywają cały sportowy potencjał.

Przykładowe marki producentów samochodów, homologacje, zastosowanie i dedykowane do nich oleje ELF:

ELF homologacje

 

Źródło: TotalEnergies

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).