Nowa seria pojazdów Ford Trucks już w Polsce | MOTOFAKTOR

Nowa seria pojazdów Ford Trucks już w Polsce

Ford Trucks Polska zaprezentował najnowszą linię pojazdów ciężarowych F-LINE. Premiera odbyła się podczas konferencji prasowej 23 maja w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Seria F-LINE zapewnia nowoczesny design, komfort i wygodę dla użytkownika, oferując szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i zintegrowanych technologii. Dodatkową atrakcją podczas eventu był F-MAX Select, wyjątkowy i limitowany ciągnik siodłowy, dostępny zaledwie w 400 egzemplarzach na całym świecie.

Ford F-MAX Select
Ford F-MAX Select

W wydarzeniu udział wzięli:Sławomir Rybarczyk Prezes Zarządu Q-Service Truck,Wojciech Kopiel Dyrektor Zarządzający, Tomasz Bultrowicz Dyrektor Sprzedaży oraz Armagan Hazar Ford Trucks CEE & MEA Director, Jarosław Abramczyk Country Manager Poland & Baltıcs i Yasin Toka Sales Regional Manager – Poland & Baltics.

Jarosław Abramczyk, jako przedstawiciel Ford Trucks,przedstawił najważniejsze cele i osiągnięcia marki Ford Trucks Global, podkreślając, iż rozwój firmy napędzany jest elastycznym podejściem, które pozwala realizować plany szybko i skutecznie. Wchodzące na rynek produkty, usługi i technologie opracowywane są zgodnie z najnowszymi trendami, zawsze stawiając klienta na pierwszym miejscu.

Rozwój sieci oraz samej sprzedaży jest bardzo dynamiczny, a w ostatnich 4 latach wolumen sprzedaży wzrósł 4-krotnie. Obecnie na świecie Ford Trucks jest obecny w ponad 50 krajach, a w tym roku do globalnej sieci dołączą Dania, Holandia i Szwajcaria. W roku 2025 marka skupi się na pozostałych krajach skandynawskich, by jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność w Europie Zachodniej i Północnej.

W drugiej części prezentacji podczas spotkania w Łodzi Tomasz Bultrowicz, Dyrektor Sprzedaży Ford Trucks, przedstawił uczestnikom nową serię pojazdów Ford Trucks F-LINE, które zostały zaprojektowane na wzór flagowego pojazdu marki, F-MAX. Podstawą serii jest technologia, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, a także komfort i nowoczesny design.

F-LINE obejmuje trzy segmenty: podwozi drogowych, podwozi budowlanych i ciągnika siodłowego przeznaczonego do transportu regionalnego. Klienci będą mieli do wyboru szeroką gamę pojazdów, w tym podwozia drogowe z napędem 4×2, 6×2, 8×2, ciągniki siodłowe 4×2 i 6×4 oraz podwozia budowlane 6×4 i 8×4. Dodatkowo, specjalnie na rynek europejski, Ford Trucks przygotował serię budowlaną o mniejszej masie własnej F-LINE Light.

Jesteśmy dumni, że prezentujemy nową serię F-LINE, zaprojektowaną w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji i podniesienia wydajności pojazdu, zapewniając naszym klientom bardziej komfortowe i bezpieczne doświadczenia z jazdy” –podkreślił Armagan Hazar, Ford Trucks CEE & MEA Director.

Dodatkową atrakcją podczas konferencji było przekazanie kluczyków do pierwszego na rynku polskim limitowanego ciągnika F-MAX Select dla firmy Turbańscy. Model ten to symbol statusu i siły, który gwarantuje niezrównany komfort i wydajność silnika. Z zewnątrz przyciąga wzrok kombinacją kolorów czarnego (Agate Black) i brązu (stop cyny i miedzi). Stylowy brąz znajdziemy zarówno w detalach kabiny, jak i na efektownych grafikach z boku pojazdu, na logo F-MAX oraz na osłonach lusterek. Poza zjawiskowym wyglądem zewnętrznym, dużo uwagi poświęcono wnętrzu, utrzymanym w identycznej kolorystyce.

Źródło: Ford Trucks Polska 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).