Konferencja EuroWarsztat 2022 | MOTOFAKTOR

Konferencja EuroWarsztat 2022

W tym roku sieć EuroWarsztat obchodzi 21-lecie. Konferencja podsumowująca odbyła się w Beskidzie Śląskim pod hasłem "rozwój".

 

Podczas konferencji podsumowano dotychczasowe działania i zmiany, których wdrożenie zapewniło EuroWarsztatom doskonalenie procesów rozwojowych. Groupauto CEE (GACEE), organizator sieci EuroWarsztat, w swoich działaniach stwarza nieustanne możliwości rozwoju uczestnikom sieci. W roku 2022 dołączyli do niej dwaj nowi partnerzy: Darma oraz Hart, a w 2021 firmy Handlopex i Szik. Włączenie się nowych partnerów mających własne filie w państwach ościennych dało impuls do zmiany nazwy spółki z Groupauto Polska na Groupauto CEE /Central Eastern Europe.

 

Warsztaty z najwyższymi wynikami z audyty w 2021 otrzymały Gwiazdy EuroWarsztatu oraz wyróżnienia za rozwój serwisu w poszczególnych obszarach. Przynależność serwisów do sieci EuroWarsztat daje możliwości rozwoju i budowania silnej, niezależnej marki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i rzetelnej pracy serwisów, zostały one wyróżnione na arenie międzynarodowej dając przy tym wielką motywację wszystkim uczestnikom sieci. Groupauto International nagrodziło trzy polskie EuroWarsztaty w konkursie World-Class Workshop na postawie audytów wewnętrznych za 2021 rok.

Groupauto International nagrodziło trzy polskie EuroWarsztaty w konkursie World-Class Workshop.

Koncept NexDrive na polskim rynku

Celem sieci EuroWarsztat jest właśnie wspieranie serwisów w rozwoju i dostarczenie im szeregu narzędzi niezbędnych do optymalizacji pracy oraz poszerzania fachowej wiedzy. Warsztaty zrzeszone w sieci mają dostęp m.in. do rozbudowanej platformy komunikacyjnej, czy profesjonalnej infolinii technicznej. Działania sieci skupiają się również na wspieraniu innowacyjnej przyszłości serwisów.

 

W związku z prężnie rozwijającym się trendem użytkowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych Alliance Automotive Group (większościowy udziałowiec Groupauto CEE) wdrożył koncept NexDrive na rynek Polski. NexDrive to międzynarodowa sieć pojazdów z napędami alternatywnymi, jednocześnie to pierwsza taka sieć w Polsce. Koncepcja ma za zadanie już dzisiaj w pełni przygotować, wyposażyć i wyszkolić warsztaty pod kątem serwisowania pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Do projektu zgłosiły się pierwsze EuroWarsztaty, które stawiają rozwój i innowacje.

Do projektu NexDrive zgłosiły się pierwsze EuroWarsztaty

Przyszłość warsztatów samochodowych

Od 2035 roku na mocy unijnej dyrektywy, wejdzie w życie zakaz produkcji samochodów z silnikami spalinowymi w Unii Europejskiej. Serwisy muszą się do tego przygotować, by zatrzymać klientów. Wdrożenie koncepcji Nexdrive ma dać przewagę warsztatom już dzisiaj. Warsztaty zrzeszone w sieci zyskują pakiet korzyści w postaci specjalistycznych szkoleń, wyposażenia i wsparcia na każdym etapie dążenia do celów.

 

EuroWarsztat niezmiennie stawia na rozwój, jakość i najnowsze technologie. Dzięki Groupauto CEE oraz Alliance Automotive Group, której udziałowcem jest amerykańska firma GPC, EuroWarsztat ma silną pozycję na rynku. Wsparcie serwisów w dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej to dla organizatora sieci EuroWarsztat priorytet.

 

Źródło: Groupauto CEE

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).